HP wycofuje się z targów drupa i interpack
28 wrz 2020 13:24

Brytyjski portal branżowy Printweek informuje, że koncern HP zdecydował się wycofać z udziału w targach drupa oraz interpack w 2021 r. Pierwotnie branżowy gigant planował zaprezentować swoje szerokie portfolio produktów w całej hali 17. o powierzchni 8300 m2 w Messe Düsseldorf, tak jak to miało miejsce podczas ostatniej edycji targów drupa w 2016 roku. Jednakże, podobnie jak w przypadku wielu innych wystawców, plany firmy HP zostały zweryfikowane przez pandemię COVID-19.

W oświadczeniu rzecznik prasowy HP powiedział portalowi Printweek: "W świetle pandemii COVID-19 zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów pozostaje naszym najwyższym priorytetem i dlatego HP nie będzie fizycznie obecne na targach interpack i drupa 2021".

Messe Düsseldorf jeszcze nie odniosło się do  tego faktu; Printweek spekuluje, że być może organizator nie otrzymał jeszcze od HP pisemnego potwierdzenia rezygnacji z usług.

Wycofanie się HP jest postrzegane jako najbardziej znaczące jak dotychczas; amerykański koncern podąża za wieloma innymi dużymi firmami, które zdecydowały się nie uczestniczyć w targach takimi jak: Heidelberg, Bobst, Fujifilm, Komori, Xerox, Kodak czy Screen.

Opracowano na podstawie informacji Printweek.com