Ouest-France inwestuje w linie Buhrs
1 paź 2020 07:46

Ouest-France, jeden z największych wydawców gazet we Francji, kupił dwie nowe linie pakujące firmy Buhrs. Systemy Buhrs 3000 są używane do pakowania gazet w papierowe owijki.

„Dzięki tej inwestycji Ouest-France jest pierwszym wydawcą gazet, który pakuje swoje produkty w papier, a nie w folię do wysyłki” - mówi dyrektor zarządzający Buhrs, Dick Verheij i wyjaśnia: „Jest to zgodne z francuskim ustawodawstwem, które zakazuje stosowania folii innej niż bio. Ouest-France to jedna z pierwszych firm we Francji, które zastosowały nowy materiał przyjazny dla środowiska i tym samym wysyłają sygnał do innych spedytorów na temat innowacyjnych alternatyw pakowania”.

Nowe systemy pakowania zostały w całości wyprodukowane w fabryce Buhrs w Zaandam;  są dostarczane i instalowane przez BC2S, francuskiego przedstawiciela firmy Buhrs. Oprócz pakowania gazet systemy Buhrs 3000 oferują również opcję dołączania innych druków. Wydajność pakowania to 15 000 gazet na godzinę. System można również łatwo skonfigurować do pakowania innych produktów poligraficznych.

Na podstawie informacji firmy Buhrs opracowała BZ