Nowe atramenty DuPont
6 paź 2020 08:07

Firma DuPont Image Solutions wprowadza nową serię atramentów - Artistri Xite P2700 przeznaczoną do druku roll-to-roll. Artistri to barwnikowy atrament sublimacyjny o średniej lepkości przeznaczony do tekstylnego druku cyfrowego. Ten innowacyjny produkt oferuje jedną z najwyższych w swojej klasie głębię koloru z bogatą czernią i wyjątkowym nasyceniem. Atrament zapewnia jakość wymaganą dla drukarek tekstylnych w zastosowaniach domowych, wyposażeniu wnętrz i segmencie produkcji odzieży.

Firmy DuPont i Creazioni Digitali z siedzibą w prowincji Como we Włoszech współpracowały, aby przetestować i zoptymalizować proces drukowania oraz jakość nadruku na tkaninach. „Cieszymy się, że możemy dostarczać wspaniałe kolory bez uszczerbku dla trwałości wodnych atramentów barwnikowych” - powiedział Eric Beyeler, menedżer ds. globalnego marketingu rozwiązań inkjetowych w DuPont Image Solutions.

„Jakość i trwałość drukowanej tkaniny są tym, w co wierzą nasi klienci” - stwierdził Roberto Lucini, dyrektor generalny Creazioni Digitali i dodał: „Z atramentami DuPont Artistri Xite P2700 możemy sprostać wymaganiom w zakresie trwałości, drukując żywe kolory dzięki niezawodnej wydajności natryskiwania, a wszystko to przy niskim wpływie na środowisko”.

Wśród najważniejszych funkcji nowych atramentów, które przynoszą korzyści w druku  z roli na rolę, warto wymienić niezawodność natryskiwania, wysokie nasycenie kolorów, dostępność kolorów CMYK ORBGV (jasny cmk) i lepszą odporność na światło.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni widząc, jak atrament DuPont Artistri Xite P2700 pomaga firmie Creazioni Digitali i jej klientom osiągnąć sukces na bardzo konkurencyjnym rynku tekstyliów. Creazioni Digitali zawsze wyznaczała standardy dla tkanin drukowanych, dlatego czujemy się wyróżnieni widząc, że do produkcji wybrano właśnie atrament P2700. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój współpracy i możliwość wsparcia sukcesu biznesowego” - powiedział Jan Scharfenberg, dyrektor biznesowy na region EMEA, DuPont Image Solutions.

Na podstawie informacji firmy DuPont opracowała BZ