Fespa promuje wiosenne targi
9 paź 2020 12:01

Organizatorzy targów FESPA rozpoczęli kampanię inicjującą wydarzenie, które ma się odbyć w centrum wystawowym RAI w Amsterdamie w dniach od 9 do 12 marca 2021 r. Pierwsze targi na żywo w roku 2021 mają na celu ponowne połączenie społeczności i stymulowanie powrotu do zdrowia całej branży poligraficznej. Ze swoim przesłaniem „Bringing Color Back” FESPA zamierza zorganizować bezpieczne wydarzenie, które pozwoli ponownie nawiązać kontakt bezpośredni po roku bezprecedensowych zakłóceń i będzie siłą napędową dla osłabionego pandemią sektora.

Strona internetowa wydarzenia jest już dostępna i oferuje wstępne informacje dla wystawców i odwiedzających. Witryna zawiera szczegóły dotyczące miejsca i plany poszczególnych hal, a także zmieniające się wytyczne dotyczące kompleksowych środków BHP wdrażanych w odpowiedzi na COVID-19. Odwiedzający mogą również zgłaszać swoje zainteresowanie i uzyskać dostęp do informacji o opłatach za wstęp oraz kodach promocyjnych umożliwiających uzyskanie zniżek. Wystawcy znajdą tu nowy „salon online”, w którym mogą publikować informacje o produktach, aby wesprzeć swój udział, a także zarządzać zapytaniami od potencjalnych nabywców.

Marcowe wydarzenie FESPA Global Print Expo obejmie zagadnienia sitodruku, cyfrowego druku wielkoformatowego i tekstyliów; natomiast European Sign Expo poruszać będzie przede wszystkim tematykę oznakowań. Zwiedzający mogą również korzystać z działów Printeriors i World Wrap Masters, aby zainspirować się najnowszymi materiałami oraz ich zastosowaniami w dekoracji wnętrz i oklejaniu pojazdów.

Prezes Neil Felton mówi: „Zanim otworzymy drzwi przyszłej wiosny, wiele firm będzie w stanie zawieszenia przez ponad 12 miesięcy, zamkniętych na rzeczywiste relacje i doświadczenia. Ale to nasze naturalne, ludzkie potrzeby kierują nas ku bezpośrednim spotkaniom, nawiązywaniu kontaktów i dyskusjom. Decydenci mają ochotę wyjść ze swoich biur, zbliżyć się do kontrahentów, do nowych produktów i poszukiwać inspiracji. Chcą odzyskać energię i skupić się na przyszłości. Jednocześnie nasi wystawcy oczekują, aby sprawdzona platforma FESPA prezentowała innowacje i pozwalała skutecznie nawiązywać kontakt z klientami w sposób, którego po prostu nie da się odtworzyć online. Naprawdę nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli wnieść swój wkład w przywrócenie energii naszego sektora, wspierając pozytywne myślenie i pomagając w ponownym rozwoju ”.

Wybór Amsterdamu na gospodarza FESPA 2021 umożliwia odwiedzającym z całej Europy łatwe podróżowanie dzięki dogodnym połączeniom drogowym, kolejowym i lotniczym z holenderskim miastem. Marcowe targi będą pierwszym wydarzeniem FESPA na żywo, które odbędzie się po przeniesieniu dat z roku 2020 na 2021. Ze względu na dynamiczny rozwój pandemii FESPA Meksyk, Brazylia, Afryka i Eurazja przeniosły swoje targi na 2021 rok.

Na podstawie informacji organizatora opracowała BZ