System UniFLOW Online z opcją automatycznego rozpoznawania danych  
12 paź 2020 09:11

Nadchodzą ważne zmiany w dziedzinie zarządzania firmowymi dokumentami - zapewniają przedstawiciele Canon Polska. Dzięki najnowszym aktualizacjom popularne oprogramowanie uniFLOW Online umożliwi automatyczną akwizycję danych z dokumentów. Innymi słowy: rozpozna rodzaj dokumentu, odczyta kluczowe informacje, a następnie umieści je w odpowiednim kontekście.

„To nie są drobne korekty - zapewnia Dariusz Szwed, MPS business development manager w Canon Polska. - Dzięki aktualizacji do wersji 2020.2 uniFLOW Online staje się kompleksową platformą chmurową do zarządzania biurowymi dokumentami, gotową do natychmiastowego użycia z dowolnego miejsca na świecie.”

Już w poprzednich wersjach uniFLOW Online zbierał pozytywne recenzje użytkowników. Jako zaawansowane oprogramowanie do zarządzania drukiem i skanowaniem, system umożliwiał użytkownikowi wygodne sterowanie dostępem do urządzeń, przejrzyste zarządzanie kosztami druku, a przede wszystkim możliwość wykonywania wydruków bezpośrednio z chmury. Wprowadzone zmiany oznaczają zupełnie inne podejście do tematu firmowego drukowania i skanowania, które jeszcze parę lat temu opierało się przeważnie na sieciach lokalnych. „Sieć lokalna niosła za sobą szereg ograniczeń, szczególnie w czasie pracy zdalnej. Możliwość przesłania dokumentu do chmury, w której plik oczekuje na moment wydruku, pozwala na identyczną realizację zadań niezależnie od miejsca pracy, zapewniając pełną elastyczność” - wyjaśnia Dariusz Szwed.

Tym razem do listy funkcjonalności oprogramowania dołącza opcja My Filling Assist, czyli elektroniczny asystent biurowy Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii z dziedziny optycznego rozpoznawania znaków uniFLOW Online potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać kluczowe informacje (np. datę, numer PESEL, dane osoby lub firmy) i umieścić je w odpowiednim kontekście, czyli we właściwej bibliotece i z odpowiednimi metadanymi.

Przykład odbiorcy? „Firma, która każdego miesiąca podpisuje liczne umowy albo rachunki z podwykonawcami. Do tej pory każda umowa musiała być osobno sklasyfikowana i opisana przez pracownika. Teraz wystarczy ją zeskanować, a oprogramowanie samo odczyta wszystkie najważniejsze informacje” - mówi Dariusz Szwed.

Proces tzw. Intelligent Data Capture, czyli automatyzacji akwizycji danych, bywa wykorzystywany także w innych systemach. Korzysta z niego chociażby Canon Scan2x, stacjonarne i chmurowe oprogramowanie do skanowania i katalogowania dokumentów. Tym, co wyróżnia system uniFLOW Online, jest całkowite przeniesienie pracy na serwery zlokalizowane w chmurach obliczeniowych. A to oznacza, że można z niego korzystać z dowolnego miejsca na świecie.

Wygodę dostępu zwiększają elastyczna forma comiesięcznej subskrypcji oraz eliminacja konieczności inwestowania w osobne firmowe serwery. To właśnie dzięki oszczędnościom i łatwości korzystania uniFLOW Online zyskał bardzo dobrą opinię wśród polskich przedsiębiorców.

„W przypadku uniFLOW Online stawiamy na łatwość dostępu, intuicyjność i prostotę użycia. Oprogramowanie dosłownie prowadzi użytkownika za rękę, aby mógł on uzyskać jak najlepsze wyniki bez konieczności skomplikowanych szkoleń i zaangażowania dodatkowych osób” - podsumowuje ekspert Canon Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon