Model PX30000 uzupełnia ofertę Xeikona dla drukarzy etykiet
14 paź 2020 08:03

Firma Xeikon ogłosiła poszerzenie rodziny cyfrowych maszyn do druku Panther o nowy zaawansowany model. Oferujący najwyższy poziom wydajności Xeikon PX30000 został wyposażony w 8 stacji drukujących, z których dwie zostaną wykorzystane do nakładania białej apli z prędkością produkcyjną. Sercem inkjetowej maszyny do druku etykiet jest cyfrowy interfejs Xeikon X-800 o ogromnych możliwościach maksymalizujących możliwości cyfrowej produkcji.

Jak tłumaczy producent, Xeikon PX30000 UV to maszyna do opłacalnej krótko- i średnionakładowej produkcji etykiet, gwarantująca szybkie dotarcie z produktem na rynek. Pozwala drukować najszerszą gamę etykiet o błyszczącej, fakturowanej powierzchni, optymalnej trwałości oraz wysokiej odporności na ścieranie i zadrapania. Jest kierowana przede wszystkim do drukarzy etykiet pracujących dla rynków premium z sektorów zdrowia i urody, środków chemicznych i gatunkowych piw. Drukarze oczekujący skrócenia czasów narządu, ograniczenia kosztów produkcji oraz mniejszego stopnia skomplikowania będą w stanie odkryć nowe możliwości biznesu oferowane przez druk cyfrowy. Demonstracje modelu Xeikon PX30000, który jest dostępny dla klientów z Europy i Ameryki Północnej, można obejrzeć w należącym do firmy Globalnym Centrum Innowacji.

Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w firmie Xeikon: „Uzupełnienie naszej oferty o tę zaawansowaną maszynę do cyfrowej produkcji etykiet to ważny krok w strategii Xeikona. Dodanie Xeikon PX30000 do naszego portfolio rozszerza ofertę firmy, która już wcześniej mogła pochwalić się wyjątkową wszechstronnością. Firmy produkujące etykiety mogą teraz wybierać spośród maszyn drukujących suchym tonerem lub atramentami, rozwiązań typu entry-level lub w pełni wyposażonych, high-endowych maszyn produkcyjnych, 5- lub 7-kolorowych.

Jesteśmy postrzegani jako zaufany doradca i dostawca rozwiązań. Przez lata Xeikon opracował zestaw najlepiej dopasowanych usług, wspierając swych klientów przy tworzeniu i sprzedaży nowych aplikacji, pomagając im przy wdrażaniu druku cyfrowego w ich środowiskach produkcyjnych, a także asystując przy automatyzacji procesu wytwarzania etykiet. Oprócz potencjału integracji workflow X-800 pozwala na zwiększenie poziomu automatyki w całym procesie produkcji etykiet. Dzięki wykorzystaniu inteligentnych algorytmów do pozycjonowania etykiet na wstędze i w efekcie optymalizacji czasów produkcji możemy ograniczyć koszty. Nie ma wyzwań zbyt trudnych dla tego potężnego workflow – X-800 jest niezastąpiony nawet przy najbardziej wymagających zleceniach z danymi zmiennymi albo przy druku etykiet wyposażonych w funkcje track&trace” - dodaje Weymans.

Drukująca z roli na rolę, w pełni rotacyjna maszyna Xeikon PX30000 to wszechstronne rozwiązanie o imponującym zakresie możliwości i funkcji, drukujące na mediach o szerokości do 340 mm. Elastyczność i możliwość realizacji szerokiej gamy zleceń są możliwe dzięki zastosowaniu technologii druku rozszerzonym gamutem kolorów, możliwości wyboru spośród dwóch konfiguracji (6- lub 7-kolorowej) oraz pełnej kontroli zarządzania barwami. Przy maksymalnej prędkości 70 m/min i możliwości nakładania bieli o wysokim stopniu krycia urządzenie pozwala osiągnąć produktywność oraz wydajność na wyjątkowym poziomie.

Jak przekonuje Weymans, inwestycja w PX30000 zapewnia producentom etykiet na ekskluzywne produkty wielką szansę zaoferowania właścicielom marek unikalnych, pomysłowych i trwałych etykiet najwyższej jakości. „Kontynuujemy tworzenie i dopasowywanie naszego wszechstronnego portfolio w taki sposób, by klient mógł znaleźć w nim wszystko, czego potrzebuje. Wierzymy, że nie chodzi tylko o odpowiedni cyfrowy sprzęt, ale także o pracę z zaufanym partnerem, który potrafi zaoferować odpowiednie rozwiązanie dla każdego modelu biznesu.”

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TK