Dwie nowe maszyny EFI dla rynku soft signage
15 paź 2020 07:04

Amerykański koncern EFI poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych systemów drukujących, przeznaczonych do produkcji wysokiej klasy aplikacji soft signage. Mają one pomóc producentom grafiki prezentacyjnej osiągnąć nowy poziom wydajności i rozszerzyć możliwości produkcyjne.

Nowa drukarka EFI COLORS 340 drukuje z prędkością do 850 m2/h (w poczwórnej konfiguracji czterokolorowej), zapewniając jednocześnie niezrównane możliwości kolorystyczne dla wysokiej jakości aplikacji soft signage. Środowiskom produkcyjnym wymagającym jeszcze większej wydajności dedykowana jest maszyna EFI POWER 340, drukująca z prędkością do 1564 m2/h. Dzięki wyjątkowej szybkości i niezawodności jedna drukarka EFI POWER lub COLORS może zastąpić kilka innych urządzeń do druku na tekstyliach, co pozwala na uzyskanie większej ilości najwyższej jakości wydruków przy optymalizacji kosztów i oszczędności powierzchni.

Drukarka EFI COLORS 340 posiada wszystkie możliwości, których przedstawiciele rynku sign & display mogliby się spodziewać po firmie EFI, oraz nowe funkcjonalności. Zdaniem producenta sprawdzi się w wielu zastosowaniach, od tkanin dekoracyjnych,  przez flagi, elementy wyposażenia sklepów, podświetlane kasetony tekstylne (SEG), po namioty promocyjne. Przy szerokości druku 3,4 metra i możliwości obsługi wielu różnych tkanin o gramaturze do 450 g/m2 drukarka ta zapewnia rezultaty, które przewyższają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Rozdzielczość 2400 dpi z czterostopniową skalą szarości i rozmiarami kropli od 4 do 18 pikolitrów może zapewnić 100-proc. penetrację po obu stronach materiału, co czyni maszynę idealną do produkcji wszelkiego rodzaju flag. Jej precyzyjny mechanizm transportu tkaniny z pasem klejącym (z ang. sticky belt) zapewnia niemal doskonałą, stałą jakość obrazu przy dużych prędkościach bez zmarszczeń i zagnieceń na szerokiej gamie materiałów. Ponadto unikalny system ciągłej recyrkulacji atramentu EFI znacząco poprawia wydajność, zmniejszając częstotliwość czyszczenia przy jednoczesnym wyeliminowaniu przestojów związanych z konserwacją głowicy drukującej.

Z kolei nowa drukarka EFI POWER 340 posiada większość możliwości drukarki COLORS 340, ale jest niemal dwukrotnie szybsza – drukuje z prędkością do 1564 m2/h.

Obie drukarki wykorzystują zaawansowany technologicznie cyfrowy kontroler EFI Fiery proServer Premium, co oznacza, że operatorzy mogą korzystać z najwyższej jakości zarządzania kolorami, zarządzania zadaniami oraz innych zaawansowanych narzędzi m.in. do zagnieżdżania, stopniowania i powtarzania, skalowania, przycinania czy tworzenia kodów kreskowych.

Szczegóły w październikowej Poligrafice. AN