Rozwiązania Sun Chemical do cyfrowego zadrukowywania tekstyliów
16 paź 2020 12:27

Podczas odbywających się właśnie wirtualnych targów Innovate Textile & Apparel 2020 firma Sun Chemical prezentuje swoje doświadczenia w obszarze tworzenia atramentów inkjetowych w połączeniu z bogatą ofertą rynkową i wiedzą na temat cyfrowego druku na tekstyliach ze strony niedawno przejętej spółki Sensient Imaging Technologies.
Sun Chemical prezentuje pełną gamę produktów przejętych wraz z zakupem firmy Sensient, w tym serie Xennia Amethyst, Xennia Agate i ElvaJet Opal, jak również niedawno wprowadzony na rynek ElvaJet Coral. Ten ostatni, jak zapewnia firma, cechuje niski wpływ na środowisko w kontekście zadrukowywanych nim tekstyliów; drukowanie ma tu bowiem miejsce bezpośrednio na warstwie poliestrowej, co umożliwia znaczącą redukcję generowanych odpadów, wody, energii oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery, w porównaniu tego procesu z innymi technikami cyfrowej aplikacji. Uzupełnieniem prezentowanej oferty są własne rozwiązania Sun Chemical: wysokowydajne cyfrowe farby pigmentowe do drukowania tekstyliów, oferujące – jak podkreśla firma – najwyższe standardy w kontekście kolorystyki, czasu schnięcia i parametrów drukowania.
„Sensient to firma, która osiągnęła pozycję czołowego gracza w kontekście rozwijania i produkcji innowacyjnych farb do druku cyfrowego. Jej doświadczenia i potencjał wytwórczy w obszarze tekstyliów – przy wsparciu ze strony Sun Chemical – pozwolą wzmocnić i zwiększyć jej ofertę skierowaną do naszych klientów i partnerów biznesowych – mówi Peter Saunders, global director w dziale Digital Business firmy Sun Chemical. – Dostrzegamy potencjał wzrostu, jeżeli chodzi o rynek cyfrowego drukowania na tekstyliach, ale rozumiemy też oczekiwania względem wysokiej jakości proekologicznych rozwiązań dedykowanych temu segmentowi rynkowemu. Dzięki przejęciu Sensient Imaging Technologies możemy zapewnić klientom z całego świata dostęp do najlepszych w swojej klasie produktów, dedykowanych wszystkim aplikacjom tekstylnym”.
Poprzez udział w wirtualnych targach Innovate Textile & Apparel firma Sun Chemical chce też zademonstrować swoje nieustanne zaangażowanie na rynku cyfrowego drukowania na tekstyliach. Wydarzenie to ma być swego rodzaju platformą zapewniającą klientom dostęp do informacji na temat niedawnego przejęcia Sensient Imaging Technologies, jak też możliwością zdalnych spotkań z ekspertami reprezentującymi obie firmy.
„Wirtualna wystawa to dla nas znakomity sposób, by zaprezentować pełną gamę naszych rozwiązań technologicznych oraz wartość dodaną, jaką oferujemy klientom z segmentu cyfrowego drukowania na tekstyliach – dodaje Edri Baggi, dyrektor ds. sprzedaży działu rozwiązań do cyfrowego druku na tekstyliach w firmie Sun Chemical. – Wobec obostrzeń związanych z podróżowaniem w czasie istniejącej pandemii te wirtualne targi pozwolą nam podtrzymać kontakty z kluczowymi klientami, a jednocześnie zaprezentować ofertę i nasze zaangażowanie w dostarczaniu wysokiej jakości, proekologicznych farb dla tej części rynku”.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie https://vts.wtin.com/

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>