Kolejna inwestycja w introligatornię OZGraf
17 paź 2020 10:24

Introligatornia Olsztyńskich Zakładów Graficznych wzbogaciła się ostatnio o nową, zautomatyzowaną linię zbierająco  - szyjącą Uniplex włoskiej firmy Meccanotecnica, która jest najszybszą tego typu linią  na rynku. Jak zapewnia producent, stanowi ona najlepsze rozwiązanie dla produkcji w nowoczesnej drukarni, gdzie zastosowane technologie gwarantują najwyższą jakość produkowanych książek przy najlepszej wydajności.   

Linia Uniplex jest kombinacją modułów zbierających MX4, połączonych z AsterPRO, czyli automatyczną  maszyną do szycia książek. Linia zbierająca MX4 wyposażona jest w 16 stacji. Składki są łatwo ładowane do dużego magazynku załadowczego z obu stron maszyny zbierającej. W razie potrzeby kąt nachylenia magazynku można ustawić indywidualnie, aby uniknąć jakichkolwiek zabrudzeń składek. Szerokość wszystkich magazynków załadowczych ustawia się równocześnie i w krótkim czasie. Łapki są wyposażone w kontrolę grubości składki, która wykrywa zarówno brak składki, jak i jej podwójne pobieranie. Maszyna zbierająca umożliwia sekwencyjne uruchomienia i opróżniania. Prędkość zmienia się automatycznie zgodnie z wymaganiami niciarki.

Maszyna zbierająca MX4 umożliwia także podwójne podawanie: specjalny i przydatny system zbierania tej samej składki na dwóch przyległych stacjach zbierania.

Automatyczna maszyna do szycia książek AsterPro łączy wszystkie przełomowe rozwiązania technologiczne w dziedzinie automatycznego szycia książek. Jest to najbardziej kompletna i najpopularniejsza maszyna oferowana przez firmę Meccanotecnica, która zapewnia idealną równowagę pomiędzy automatyzacją i precyzją, szybkością i niezawodnością.

Więcej na ten temat w listopadowej Poligrafice. AN