Lecta przejmuje dwie marki od Avery Dennison
19 paź 2020 08:24

Hiszpańska grupa papiernicza Lecta podpisała porozumienie dotyczące przejęcia aktywności związanej z offsetem arkuszowym od Avery Dennison w regionie EMENA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka Północna).

W ramach umowy licencyjnej Lecta przejmie w tym regionie produkcję oraz sprzedaż bezdrzewnych papierów i tektur do druku offsetowego marki Fasson, a także gamy materiałów samoprzylepnych JAC do sitodruku i offsetu UV od Avery Dennison.

Od wielu lat Lecta, posiadająca 7 zakładów produkcyjnych w Hiszpanii, we Włoszech i Francji, ukierunkowuje swoją strategię na rynki specjalistyczne.

Fred Noel, wiceprezes  Avery Dennison Graphic Solutions EMENA, tak komentuje: „Ta sprzedaż stanowi część strategii Avery Dennison koncentrowania się na kategoriach, w których mamy najlepszą pozycję, by zaoferować wzrost i zwiększony potencjał naszym klientom, ze szczególnym akcentem na naszą aktywność w dziedzinie komunikacji wizualnej. Uważamy, że ta transakcja leży w interesie Avery Dennison i naszych klientów z segmentu offsetowego, wzmacniając Lectę w produkcji podłoży na bazie papieru.”

Transakcja musi zostać zaakceptowana przez odpowiedni urząd ds. konkurencji.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ