UPM Raflatac usprawnia recykling etykiet
27 paź 2020 12:15

Ponad 30 firm z całego świata ogłosiło utworzenie nowego konsorcjum o nazwie CELAB: Circular Economy for Labels. CELAB to inicjatywa branżowa, zainaugurowana przez firmy z branży etykiet samoprzylepnych w celu zwiększenia obiegu zamkniętego dla ich produktów. Konsorcjum ma na celu ułatwienie współpracy między firmami z całego świata, przyspieszenie postępu i promowanie rozwiązań w zakresie recyklingu odpadów etykietowych. Firma UPM Raflatac jest jednym z kluczowych członków CELAB. 

„Nasza usługa recyklingu RafCycle została opracowana w ciągu ostatnich 10 lat i daje etykietom nowe życie, rozdzielając je i segregując, dzięki czemu otrzymujemy surowce do dalszego wykorzystania. Wnosząc nasze wieloletnie doświadczenie do CELAB dążymy do tego, aby wraz z wieloma innymi podmiotami ułatwiać przedsiębiorcom przejście w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Ponadto naszym celem jest dalsze przyspieszenie rozwoju RafCycle poprzez wzmocnienie oferty usług” - mówi Juha Virmavirta, dyrektor rozwiązań RafCycle w UPM Raflatac.

Działalność konsorcjum CELAB ma na celu ułatwienie współpracy na poziomie globalnym i zachęcanie do powszechnego przyjmowania najlepszych praktyk, przy jednoczesnym wspieraniu inicjatyw odpowiednich dla każdego regionu. Struktura CELAB obejmuje Globalny Komitet Sterujący i oddziały regionalne, które obecnie znajdują się w Ameryce Północnej i Europie. Wkrótce planowane jest utworzenie przedstawicielstw w Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku uwzględniających różnice w możliwościach i systemach recyklingu, a jednocześnie promujących spójność komunikatów i procesów.

„Współpraca jest kluczem do budowania gospodarki o obiegu zamkniętym. Będziemy nadal rozwijać nasze partnerstwa z drukarniami etykiet, właścicielami marek, podmiotami zajmującymi się recyklingiem odpadów i stowarzyszeniami branżowymi. Traktujemy te działania jako integralną część naszego ogólnego podejścia do zrównoważonego rozwoju” - kontynuuje Virmavirta.

Firma UPM Raflatac podpisała się pod globalnym zobowiązaniem dotyczącym nowej gospodarki tworzyw sztucznych, kierowanym przez Fundację Ellen MacArthur. Jednym z postanowień jest umożliwienie partnerom realizacji usługi RafCycle dostarczanej przez UPM Raflatac. Usługa RafCycle ma ponad 180 klientów na całym świecie, w tym w krajach  Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce Północnej. Firma UPM Raflatac systematycznie wzmacnia swoją wiedzę i zaangażowanie na rzecz partnerów, o czym świadczy między innymi rekrutacja wykwalifikowanych specjalistów jak Andrea Irazabal, która ostatnio dołączyła do zespołu, aby pomóc w dalszym rozwoju RafCycle.

Na podstawie informacji firmy UPM Raflatac opracowała BZ

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>