Laminowanie i lakierowanie na wyciągnięcie ręki
10 lis 2020 08:55

Obecnie nikt nie wyobraża sobie, aby jego publikacja po wydrukowaniu nie została uszlachetniona, czy to przez lakierowanie, czy foliowanie. W wielu drukarniach stało się standardem kładzenie lakieru dyspersyjnego w jednym przejściu podczas drukowania. Poprawia to wygląd wydrukowanej pracy oraz ułatwia dalszą obróbkę po druku. Firma INFOGRAF ma w swojej ofercie nowe i używane maszyny do obróbki po druku. Kiedyś zaczynaliśmy od całej gamy maszyn używanych takich jak falcerki, zbieraczki, oklejarki oraz całe linie do oprawy zeszytowej, miękkiej czy twardej. Te maszyny dalej mamy w swojej ofercie, niemniej od kilku lat w naszym asortymencie pojawiły się również maszyny nowe. Jesteśmy ich bezpośrednim importerem. 

Dzisiaj, w dobie braku wykwalifikowanych pracowników i coraz większych kosztów pracowniczych, nie można sobie wyobrazić nowoczesnego zakładu bez wydajnych maszyn. Brak wydajnych maszyn powoduje, że koszty produkcji są zbyt wysokie, aby nasz produkt był w dobrej cenie. Nawet najwierniejsi nasi klienci z czasem przejdą do innej drukarni, która zapewni im taką samą jakość w lepszej cenie. Dlatego INFOGRAF od lat oferuje zrównoważone rozwiązania techniczne i technologiczne, które pozwalają na zoptymalizowanie kosztów inwestycji w stosunku do kosztów wydajności i jakości produkcji. Jednym z nich są przemysłowe maszyny do uszlachetniania po druku. 

Laminatory

Wydajny laminator jest dla wielu nieosiągalny ze względu na cenę. Często jesteśmy zmuszeni do pójścia na kompromisy: a to podawanie ręczne i separator, a to podawanie ze stosu i separator, ale na wykładaniu już jest stolik, a nie stacker, albo wydajność foliowania tylko do 30 m/min. Jakby nie patrzeć, zawsze czegoś brakuje. Natomiast INFOGRAF ma w swojej ofercie laminator M560Y, który jest pełnym automatem, posiada nakładanie i wykładanie na stos, głowicę indukcyjną, separator i faktyczną wydajność do 60 m/min. Cena takiego laminatora zaczyna się już od 55 000 USD netto. Laminator może być dodatkowo wyposażony w rowkowanie (slotting) idealne do fotoksiążek (nie trzeba bigować) oraz moduł do kalandrowania (embossing). Ta maszyna powinna zainteresować każdego, kto szuka dobrego, wydajnego automatu do laminowania, a przy tym w dobrej cenie.

W naszej ofercie posiadamy również inne modele: SW-820, SW-1050GL.

Lakierówki

Lakierowanie UV jest obecnie, oprócz foliowania, drugą najpopularniejszą metodą uszlachetniania po druku. Firma INFOGRAF ma w ofercie automaty cylindryczne do sitodruku znanej na naszym rynku firmy JINBAO, modele JB-800A i JB1050A. Automaty są wyposażone w nakładanie ze stosu, zespół lakierujący cylindryczny, tunel suszący z lampami UV i IR oraz wykładanie na stos. Zapewnia to dobrą jakość lakierowania i wysoką wydajność.

Frezowanie tektury introligatorskiej

Coraz bardziej popularne staje się również frezowanie tektury introligatorskiej, zarówno na okładki i teczki, jak i segregatory. Pozwala to uniknąć bigowania czy robienia teczki z kilku elementów. 

Firma INFOGRAF wzbogaciła swoją ofertę o najnowszy model maszyny do frezowania SW 900QS. W odróżnieniu od poprzedniego modelu SW900 ten model oprócz frezowania posiada system wyrywania narożników. Producenci takich pudełek wiedzą, jak mozolną pracą jest usuwanie narożników. Maszyna SW 900QS pozwala na 

automatyczne usunięcie narożników, co daje nam gotowy półprodukt do dalszej obróbki, czyli sklejenia pudełka (np. na maszynie QTJ-600), a następnie jego oklejenia (np. za pomocą urządzenia B460).

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli macie Państwo plany inwestycyjne lub szukacie maszyn, aby usprawnić swoją produkcję, zapraszamy do kontaktu. Mamy w naszej ofercie maszyny nowe oraz używane. Dodatkowo wyróżnia nas to, że posiadamy bardzo dużą wiedzę technologiczną, co pozwoli dobrać optymalny produkt do Państwa potrzeb. 

Serdecznie zapraszamy 

do kontaktu oraz zaglądania 

na naszą stronę www.infograf.eu

Artykuł sponsorowany