Udane przejście firmy Print Logistic z druku analogowego na cyfrowy
16 lis 2020 13:00

Print Logistic skupia się głównie na najnowszych technologiach dostępnych na polskim rynku. Firma dysponuje innowacyjnym systemem wsparcia produkcji odzieży dla e-commerce oraz własną szwalnią. Wykonuje nadruki z metrażu na tkaninach i dzianinach bawełnianych.

 

Michał Tracz, prezes Print Logistic, opowiada nam, jak wszystko się zaczęło: Prowadzę firmę z bratem Wiktorem. Zdecydowanie jesteśmy firmą rodzinną. Nasz ojciec działa w branży odzieżowej od ponad 40 lat. Zaczynaliśmy od platerowania tkanin i razem z bratem szukaliśmy nowych, innowacyjnych technologii. Dlatego postanowiliśmy zainwestować w druk bezpośrednio na tkaninie oraz druk z metrażu.

 

Od projektu do gotowego wyrobu w 24 godziny: kompleksowa obsługa branży e-commerce: szybkość, wysoka jakość, elastyczność i opłacalność

Michał powiedział nam, że zakładając firmę zajmującą się drukiem bezpośrednio na tkaninie mieli jedną z jednoprzebiegowych platform do druku metrażowego firmy Kornit. Choć w tamtym czasie była to trudna i ryzykowna decyzja, ponieważ chodziło o pierwszy system druku bezpośrednio na tkaninie w Polsce, już po roku zaczęli dostrzegać potencjał e-handlu i postanowili nabyć nowszy system Kornit, aby stworzyć własną innowacyjną usługę logistyczną dla branży e-commerce w Polsce.

Drukarki DTF firmy Kornit należą do najbardziej zaawansowanych jednoprzebiegowych rozwiązań do pigmentowego druku cyfrowego na tkaninach! Za sprawą zintegrowanego systemu utrwalania i możliwości druku na praktycznie dowolnym rodzaju tkaniny w zdumiewająco żywych kolorach i bez jakiejkolwiek obróbki końcowej, stanowią wspaniałą okazję dla każdej firmy! Teraz dostępne także z neonowymi atramentami pigmentowymi – jedyne w branży!

Mówiąc o firmie Kornit, Michał wyjaśnia: Największą zaletą oferowanej przez Kornit technologii DTF jest jej kompleksowość. Nie potrzebujemy żadnego procesu przed ani po. Pasuje też do naszej działalności e-commerce, ponieważ musimy realizować zadania bardzo szybko i oferować wysoką jakość. Każdy, kto działa w branży e-commerce wie, że najważniejsza jest szybkość dostaw. Dlatego wybraliśmy urządzenie Kornit – drukarka jest superszybka, oferuje bardzo wysoką jakość i możemy tworzyć wszystkie produkty od projektu do gotowego wyrobu w 24 godziny, co jest niewiarygodne.

 

Prosta obsługa i szeroka gama zastosowań

Naprawdę lubię nasze systemy Kornit, ponieważ są niezwykle proste w obsłudze – po krótkim szkoleniu każdy sobie z nimi poradzi. Pozwala to obniżyć koszty, gdyż możemy szybko wyszkolić kolejnych operatorów, co daje nam wiele możliwości bardzo szybkiej, jednoczesnej zmiany produktów i projektów — mówi Michał. – Możemy drukować na wielu produktach. Możemy drukować na 100% bawełnie, ale także na poliestrze do odzieży sportowej czy strojów kąpielowych – oferta produktów jest bardzo szeroka.

Bardzo się cieszę, że wybraliśmy urządzenie Kornit — podsumowuje. – To pierwsza taka maszyna na polskim rynku, dlatego jestem naprawdę dumny, że mamy ten system w naszej firmie i możemy zaoferować coś nowego naszym klientom. Mam nadzieję, że pomoże nam zostać liderem w tej części Europy.

 

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach firmy Kornit do druku bezpośrednio na tkaninie i jak mogą pomóc w rozwoju Twojej firmy, kliknij tutaj.

Aby obejrzeć cały film opowiadający historię sukcesu, kliknij tutaj.

 

 

 

cript>