Kompap SA z wysokim zyskiem pomimo pandemii
17 lis 2020 08:40

Notowana na GPW Grupa Kompap SA, do której należą dwie wiodące drukarnie dziełowe w Polsce – BZGraf i OZGraf, a także drukarnia offsetowa Kompap, wypracowała po 3 kwartałach 2020 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 62,63 mln zł wobec 63,46 mln zł przed rokiem. Jednocześnie skonsolidowany zysk netto zwiększył się w tym czasie z 2,35 mln zł do 4,87 mln zł.

 

Mamy za sobą udany rok – komentuje Waldemar Lipka, prezes zarządu Kompap SA. -Wprawdzie sprzedaż z powodu pandemii nieznacznie spadła, jednak EBITDA za 3 kwartały 2020 zwiększyła się o 2 483 tys. zł i wynosiła 10,77 mln. zł, co stanowi 17 proc. przychodów ze sprzedaży. Zdaniem zarządu jest to bardzo dobry wynik EBITDA na tle branży poligraficznej i w obecnej, kryzysowej sytuacji.

 

Dobre wyniki uzyskane podczas 9 miesięcy 2020 r są pochodną otrzymanego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników w ramach tarczy antykryzysowej, dobrej organizacji pracy oraz zwiększonego popytu na książki w okresie sierpień-wrzesień.

Pomimo dużych kosztów utrzymania reżimu sanitarnego nasz dotychczasowy potencjał pozwala nam z optymizmem patrzeć na wyniki ostatniego kwartału bieżącego roku – dodaje Waldemar Lipka. - Mamy nadzieję, że nie będziemy zmuszeni do zatrzymania produkcji w żadnym z zakładów z powodu panującej pandemii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kompap