Esko ogłasza premierę VariAngle
18 lis 2020 09:25

Firma Esko, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań w zakresie sprzętu i oprogramowania dla sektora opakowań, wprowadziła na rynek innowacyjne narzędzie o nazwie VariAngle. Stworzone z myślą o cyfrowych stołach do obróbki wykończeniowej serii Kongsberg C i XP, VariAngle umożliwia cięcie pod dowolnym kątem od 0° do 60° przy dużych prędkościach, zapewniając całkowitą swobodę w kreatywnym projektowaniu. Rozwiązanie efektywnie skraca czas potrzebny na konfigurację sprzętu i zwiększa prędkość cięcia.

Zainstalowanie nowego narzędzia VariAngle sprawia, że ​​istniejące stoły Kongsberg C i XP są całkowicie samowystarczalne, dzięki czemu można na nich zrealizować nawet najbardziej wyszukany i kreatywny projekt – powiedział kierownik ds. cyfrowych produktów do finishingu, Knut Johansen i dodał: W przeciwieństwie do innych marek stołów, stosowanie VariAngle eliminuje konieczność zatrzymywania produkcji przy zmianie narzędzi, skracając czas ustawiania i zwiększając prędkość cięcia. Inne stoły wykańczające tną ostrzem o stałym kącie, co oznacza, że ​​konieczna jest zmiana narzędzi, aby dopasowywać cięcie na bieżąco.

W przypadku niektórych projektów w procesie produkcyjnym mogą być wymagane trzy lub nawet cztery różne narzędzia skrawające. Jednak dzięki VariAngle firma Esko proponuje jedno urządzenie, które tnie proste linie pod dowolnym kątem w krokach co pół stopnia przy prędkości do 100 m/min. Jest to przełomowa innowacja dla branży – podkreśla Johansen i dodaje: W połączeniu z nowymi funkcjami ArtiosCAD – oprogramowania do projektowania opakowań strukturalnych, inteligentne, automatyczne narzędzie VariAngle zapewnia nowy poziom kreatywności.

Co ważne, oprócz wysokiej jakości cięcia przy najwyższych możliwych prędkościach, praca narzędzia jest definiowana w oprogramowaniu Esko ArtiosCAD, dlatego nie jest wymagana żadna interwencja operatora, co podnosi produktywność. Unikalne połączenie nowego narzędzia i funkcji pomocniczych w programie zapewnia swobodę projektowania. Po raz pierwszy można wykonywać cięcie pod kątem 60 stopni w kształcie litery V, pozwalające na niemożliwe dotychczas wykonanie trójkątnych słupów. Użytkownik ma również możliwość wycinania łuków pod kątem - dodaje.

Aby poznać bliżej premierowe rozwiązanie, można odwiedzić nowe, wirtualne Centrum Innowacji Esko, które zostało zaprojektowane w celu zapewnienia użytkownikom dostępu do portfolio innowacji firmy.

Na podstawie informacji firmy Esko opracowała BZ

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>