Komori i MBO intensyfikują współpracę
20 lis 2020 09:43

MBO stała się spółką w pełni zależną od Komori Corporation od 1 maja 2020 r. Przejęcie rozszerzyło portfolio produktowe Komori o grupę falcerek. Dzięki temu firma udostępnia kompleksowy zestaw produktów i rozwiązań post-press dla obecnych i nowych klientów. Korzystając z wyjątkowej wiedzy i doświadczenia obu firm, Komori i MBO wprowadzają te nowe inicjatywy będące bezpośrednim wynikiem przejęcia.

Zwiększona rozpoznawalność

MBO Postpress Solutions to ceniony i znany na całym świecie producent m.in. urządzeń  falcujących, oferujący kompleksowe portfolio maszyn i usług serwisowych. Wysoko oceniana jakość produktów i silna obecność w Europie stworzyły mocne podstawy dla niedawnego przejęcia. Teraz, wykorzystując zasoby MBO, Komori jest w stanie dostarczać i wspierać produkty unikalne na rynku, uzyskując bardzo wysoką globalną pozycję rynkową w zakresie rozwiązań post-pressowych. Doświadczenie i wiedza MBO Postpress Solutions stwarzają nowe możliwości oraz uzupełniają ofertę maszyn offsetowych i cyfrowych Komori.

Peter Minis, dyrektor ds. marketingu w Komori komentuje: Bardzo ważne są dla nas nowe synergie w zakresie rozwiązań, jak i klientów. Również wiele sobie obiecujemy po unikalnych rozwiązaniach  w obszarze zarządzania; m.in. MBO kilka lat temu z sukcesem wprowadziło na rynek system Datamanager. Jest  to pakiet oprogramowania do analizy danych i planowania zamówień w obszarze post-press, którego odpowiednikiem w maszynach Komori jest system KP-Connect. Połączenie tych systemów zapewni ogromne korzyści i stworzy wartość dla klientów posiadających produkty obu marek.

Połączenie platform, rozwiązań Komori i MBO Postpress Solutions przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności w segmencie druków komercyjnych i opakowań. Oprócz opracowania rozwiązań dostosowanych do potrzeb indywidualnego klienta zintensyfikowano również branżowe  działania promocyjne.

Katja Haug,  odpowiedzialna za Dział Marketingu w MBO Postpress, stwierdza: Punkt wyjściowy naszych klientów uległ zmianie. Dzięki połączeniu produktów Komori i MBO jesteśmy w stanie wesprzeć cały proces produkcyjny, począwszy od druku, aż po post-press i odwrotnie.

Komori uważnie słucha opinii klientów, aby zapewnić najlepsze usługi, przyglądając się im z perspektywy użytkownika. Nowy MBO CoBo-Stack odegra znacząca rolę w ograniczeniu operacji i czynności wymagających sporych nakładów pracy ludzkiej.

MBO CoBo-Stack to współpracujący robot, który nie potrzebuje klatki ochronnej. Składki są transportowane od punktu  dostarczenia paczek przy falcerce  do strefy odbioru. CoBo-Stack podnosi paczki z obszaru odbierania i układa je w odpowiedni sposób na palecie. Zmniejsza to oczywiście fizyczne obciążenia operatora. Oferta tych produktów i dodatkowych technologii rozszerza się w odpowiedzi na obecnie rosnące wymagania produkcyjne, rozwijając jednocześnie  strukturę biznesową Komori. 

Francja

Firmy MBO France S.A.S. i Komori France S.A.S. współpracują ze sobą blisko. Wspólny dyrektor zarządzający wzmacnia także ambicje rynku francuskiego. Dyrektor zarządzający Komori France Guillaume Gauger: Jestem zachwycony tą zintensyfikowaną lokalną współpracą, która pozwala nam dostarczać dostosowane rozwiązania dla naszych klientów”. Komori kontynuuje dążenie do poszerzenia potencjału druku dla przyszłości bogatej w komunikację drukowaną. Dodanie MBO jako lidera technologicznego w zakresie procesów introligatorskich tylko przyspieszy ten proces.

MBO Postpress Solutions zademonstruje swoje najnowsze innowacje podczas wirtualnego wydarzenia Alliance Days. W dniach 24-27 listopada br. można zarezerwować indywidualne pokazy na żywo, a także odwiedzić ich wirtualne stoisko. Można będzie uzyskać tu  informacje takie jak animacje, filmy i grafiki.

Odwiedź http://www.postpressalliance.com, aby się zarejestrować.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf-Grafikus

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>