Koenig & Bauer zapowiada rozwój koncepcji RotaJet
23 lis 2020 12:23

Koncern Koenig & Bauer podpisał umowę o współpracy w zakresie dalszego rozwoju RotaJET. Dzięki nowej maszynie do cyfrowego zadruku folii giętkich i rozciągliwych firma zamierza wzmocnić swoją strategię oferowania cyfrowych urządzeń drukujących na tego typu podłożach. Nowa maszyna będzie rozwijana na bazie RotaJET, a pierwsze instalacje są spodziewane w przyszłym roku.

Nasza RotaJET wyrobiła sobie już ugruntowaną pozycję rynkową w druku na papierze oraz druku dekoracyjnym. W kolejnym kroku chcemy jeszcze silniej wejść w druk cyfrowy na foliach giętkich i rozciągliwych wspólnie z jednym z głównych globalnych graczy na tym polu - mówi członek zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller.

Maszyna będzie drukowała dwustronnie na wstędze folii o grubości od 0,12 do 0,3 mm i maksymalnej szerokości 1380 mm. Koenig & Bauer zyskał reputację jako pionier w dziedzinie wydajnego, przemysłowego i ekologicznego druku inkjetowego. Z naszym partnerem, nową maszyną  i przeznaczonymi dla niej farbami wodorozcieńczalnymi będziemy w stanie jeszcze lepiej promować zrównoważony rozwój i zamierzamy zmienić oblicze rynku z użyciem druku cyfrowego na giętkich i rozciągliwych foliach, mając na celu zapewnienie lepszej precyzji kolorów oraz dodatkowych opcji drukowania - dodaje Christoph Müller.

W procesie druku atramentowego możliwy będzie nadruk kolorów spotowych takich jak biel i kolory metaliczne.

Na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>