Linia do oprawy w spiralę zamykaną w firmie Ornavi   
26 lis 2020 09:42

Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim rozpoczęła działalność w 1994 r. i od tego czasu funkcjonuje na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarń i agencji reklamowych.

Introligatornia specjalizuje się w lakierowaniu UV, laminowaniu na gorąco, sztancowaniu, oprawie spiralnej oraz listwowaniu. Wszystkie usługi są świadczone na maszynach w pełni zautomatyzowanych, co pozwala uzyskać wysoką jakość usług przy niedługim czasie oczekiwania nawet przy dużych nakładach  – opowiada właściciel firmy, Marcin Borzych. - Jednym z głównych kierunków wykonywanych przez nas prac jest oprawa w spiralę zamykaną. Z roku na rok zauważamy wzrost zapotrzebowania na tego typu prace i urządzenia, na których pracowaliśmy do tej pory, ze względu na swoją wydajność niejednokrotnie zmuszały nas do bardzo wytężonej pracy. Nadszedł więc czas na zakup urządzenia, które zautomatyzuje proces produkcyjny i pozwoli wykonać każde zlecenie kilkukrotnie szybciej, ponieważ kluczowym dziś elementem jest skrócenie czasu realizacji do minimum.

Po długich analizach i weryfikacji rynku dokonaliśmy wyboru i decyzji o zakupie automatycznej linii do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S z oferty polskiego dystrybutora Grafmasz. Urządzenie to zostało zainstalowane przez techników tego dostawcy oraz przeprowadzone zostało profesjonalne szkolenie w pełnym zakresie obsługi urządzenia – dodaje Marcin Borzych. - Decyzja okazała się bardzo trafnym wyborem, ponieważ możliwości przerobowe, jakie zyskaliśmy dzięki tej maszynie, zwiększyły się kilkukrotnie. Dla przykładu: poprzednio byliśmy w stanie wykonać 1000-1200 kalendarzy w ciągu jednej zmiany, w tym momencie wykonujemy ich ok. 5500 sztuk. Inaczej ujmując, pracę, którą wykonywaliśmy do tej pory w ciągu pięciu dni roboczych, udaje nam się w tym momencie skrócić do niecałych dwóch dni, nie absorbując przy tym tak dużej ilości osób jak poprzednio.

PBW580S to linia składająca się z półautomatycznego modułu podającego bloki, perforatora  z funkcją porcjowania bloku wyposażonego w wymienne listwy, automatycznego modułu akumulująco-transmisyjnego, pneumatycznej zaciskarki do spiral z automatycznym podawaniem zawieszki oraz ramienia ssawkowego podającego gotowy produkt na wykładak pasowy. Ustawienie maszyny w połączeniu z intuicyjnym, dotykowym panelem sterowania (sterownik PLC Siemens) pozwala w szybki sposób przygotować urządzenie do pracy. Szerokość robocza do 580 mm i zakres obsługiwanych spirali w przedziale 1/4”-3/4” dają bardzo duże możliwości, a wysoka wydajność mechaniczna do 1500 cykli/h pozwala w krótkim czasie wykonać każde, nawet bardzo duże zlecenie.

Decyzja, jaką podjąłem, okazała się bardzo trafnym wyborem i mogę polecić to urządzenie ze względu na jego bardzo wysoką wydajność, stabilność w pracy oraz zastosowane rozwiązania, których brak nawet w droższych maszynach znanych producentów. Wartością dodaną całej transakcji jest profesjonalna obsługa serwisowa firmy Grafmasz. Jak wiemy, początki obsługi każdego nowo zakupionego urządzenia, a zwłaszcza maszyn bardziej rozbudowanych nie zawsze są proste, lecz gdy tylko pojawiały się pytania lub nowe produkty do wykonania, serwis służył pomocą i w każdym przypadku otrzymywaliśmy fachową pomoc i poradę - mówi właściciel firmy Ornavi.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>