Rusza konkurs Young Talent Award
3 gru 2020 09:30

Intergraf jest europejskim stowarzyszeniem branży poligraficznej, które reprezentuje pracodawców z tego sektora. Organizacja z siedzibą w Brukseli zrzesza 21 członków z 20 krajów. Jej głównym zadaniem jest reprezentowanie przemysłu poligraficznego w Europie poprzez współpracę z Unią Europejską. Celem jest wspieranie konkurencyjności sektora przez wymianę informacji, tworzenie sieci, dialog społeczny i realizację projektów europejskich.

Young Talent Award to organizowany od 2017 r. konkurs skierowany do młodych ludzi pracujących w europejskim przemyśle poligraficznym. Intergraf nagradza uczestników, którzy dokonali wybitnych badań lub mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami branżowymi, wyróżnia najlepsze pomysły i zapewnia możliwości dzielenia się opiniami. Tegoroczna edycja konkursu właśnie ruszyła; zgłoszenia oceni panel ekspertów, a zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 3000 euro.

Aby rekrutować i zatrzymywać największe talenty w europejskim przemyśle drukarskim, ważne jest słuchanie i docenianie opinii młodych ludzi. Zdaniem organizatora konkurs stanowi idealną platformę do realizacji tego celu. Zwycięskie zgłoszenie zostanie udostępnione przedstawicielom stowarzyszeń drukarskich, firm poligraficznych i dostawców z branży.

Kandydaci do nagrody Intergraf 2021 Young Talent Award są proszeni o przesłanie odpowiedzi na dwa pytania: Jak druk będzie rozwijał się w przyszłości? Jakiego środowiska pracy szukasz i w jaki sposób drukarnia mogłaby je zapewnić?

Konkurs jest adresowany do studentów, praktykantów lub pracowników krajów członkowskich stowarzyszenia Intergraf. Maksymalny wiek uczestnika to 25 lat. Prace konkursowe o długości od 2 do 5 stron powinny być napisane w języku angielskim. Uczestnik może wykorzystać dowolne formy wizualne, które uzna za niezbędne do przedstawienia swojego pomysłu. Kandydaci muszą również dołączyć krótkie CV (maksymalnie 2 strony). Mile widziane będzie zaprezentowanie swojego zgłoszenia na jednym z wydarzeń Intergraf w 2021 roku, ale nie jest to warunek konieczny do zdobycia nagrody.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres organizatora drogą mailową lub pocztą do dnia 15 lutego 2021 r.

Na podstawie informacji stowarzyszenia Intergraf opracowała BZ

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>