PrintFactory ogłasza współpracę z Durst
4 gru 2020 12:19

PrintFactory ogłosiło partnerstwo z firmą Durst, która będzie teraz korzystać z interfejsu API PrintFactory w celu zapewnienia klientom w mieszanych środowiskach drukowania jednego oprogramowania do obsługi przepływu pracy.

Durst, włosko-austriacki dostawca rozwiązań w zakresie cyfrowego druku wielkoformatowego konsekwentnie rozwija strategię Pixel to Output, poszerzając swoją ofertę o oprogramowanie dla systemów drukujących, aby dostarczyć kompletne rozwiązania od pliku do gotowego produktu. Technologia zarządzania kolorami PrintFactory oraz szybki, zorientowany na XML RIP będą miały kluczowe znaczenie dla zapewnienia jeszcze szerszej grupie odbiorców możliwości korzystania z oferty Durst.

Oprogramowanie PrintFactory oparte na RIP bezproblemowo łączy środowiska systemów drukujących wielu producentów. Pakiet oprogramowania do organizacji pracy obsługuje ponad 2000 drukarek i systemów tnących, a wraz ze zintegrowanym interfejsem API RIP dostarcza narzędzie do edycji, kalibracji i planowania.

Jest to dla nas wspaniałe partnerstwo, ponieważ potwierdza, że nasza koncentracja na jakości kolorów jest właściwym kierunkiem – komentuje Erik Strik, dyrektor generalny firmy Aurelon, zespołu odpowiedzialnego za PrintFactory. -  Dzięki mechanizmowi obsługi koloru VISU PrintFactory, który stanowi część procesu produkcyjnego, operatorzy maszyn firmy Durst mogą być pewni, że nie tylko ograniczą czas poświęcany na osiąganie spójności koloru, ale także obniżą koszty atramentu i mediów.

Szukaliśmy oprogramowania opartego na workflow, które posiadałoby solidne, skalowalne API i pozwoliłoby użytkownikom oprogramowania Durst Workflow na sterowanie drukarkami innych producentów za pomocą tego samego oprogramowania – dodaje Michael Deflorian, Business Development Manager w Durst Professional Services. - Nie chodziło tylko o płynny przepływ pracy, ale także o znalezienie przystępnego cenowo oprogramowania i sprzętu, który może wesprzeć rozwijającą się firmę. Nasi klienci wybierają firmę Durst na długi okres czasu. Zalecane przez nas oprogramowanie musi gwarantować jakość i niezawodność, a PrintFactory spełnia te kryteria.

Partnerstwo między firmami Durst i PrintFactory zapewnia ścisłą integrację pomiędzy produktami z zakresu przepływu pracy. Oznacza to, że więcej klientów może wybrać rozwiązania Durst do pracy z istniejącymi urządzeniami innych producentów - nie ma potrzeby zarządzania zadaniami drukowania za pomocą różnych systemów. System Durst ECO pozwala na usprawnienie procesu e-commerce, prepressu i druku. Wszystkie produkty oferują interfejs oparty na przeglądarce internetowej, zapewniający maksymalną elastyczność oraz umożliwiający współdzielenie danych z innymi rozwiązaniami programowymi.

Oprogramowanie PrintFactory jest dostarczane przez sieć dystrybutorów na całym świecie: zapewnia zwiększoną wydajność, gwarantuje niższe koszty atramentu bez uszczerbku dla jakości druku, poprawia marże dzięki zmniejszeniu ilości odpadów i zapewnia stałą kolorystykę.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst