Pierwszy system Ricoh w formacie B2
11 gru 2020 09:23

10 grudnia br. firma Ricoh ujawniła pierwsze informacje o najnowszym systemie Ricoh Pro Z75. Ten atramentowy system na papier cięty o formacie B2 wpisuje się w nowe trendy na rynku. Możliwości, które oferuje podnoszą poprzeczkę w zakresie produktywności, jakości odwzorowania obrazu i możliwości obniżenia kosztów operacyjnych.

Jesteśmy świadkami ogromnych zmian, które zachodzą obecnie na rynku. Ta transformacja polegająca m.in. na coraz szerszym wykorzystaniu technologii druku cyfrowego, jest dla wielu firm poligraficznych okazją i szansą na zyskanie nowych zleceń oraz rozwój. System Ricoh Pro Z75 został zaprojektowany z myślą o nowych wyzwaniach i potrzebach rynku.  Bazuje na ponad 40-letnim doświadczeniu i dążeniu do tworzenia innowacyjnych rozwiązań wpisującym się w filozofię Henkaku. System pozwala na obsługę szerszej gamy mediów i obniżenie kosztów realizacji niskonakładowych zleceń.

Przełomowe rozwiązanie

W Ricoh Pro Z75 zastosowano bardzo efektywną technologię suszenia, bardzo sprawne prowadzenie papieru oraz automatyczny druk dwustronny. Nowy sterownik DFE pozwala uzyskać najwyższy poziom produktywności. Jakość obrazu porównywalna do tej uzyskiwanej w produkcji offsetowej jest osiągana jest dzięki precyzyjnym głowicom drukującym, wodnym atramentom i technologii dynamicznej kontroli kropli.    

Już jakiś czas temu powiedzieliśmy, że nasz system atramentowy B2 pojawi się na rynku, gdy wypracujemy rozwiązanie, które będzie przełomowe  - powiedział Eef de Ridder, wiceprezes działu druku komercyjnego i przemysłowego w  Ricoh Europe. - Ten czas się zbliża, ponieważ to co udało się nam osiągnąć przy projektowaniu Ricoh Pro Z75 wyznaczy nowe standardy. Wierzę, że to jest system na który rynek czekał od dawna.

Więcej szczegółów dotyczących Ricoh Pro Z75 zostanie ujawnionych na początku 2021.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh