Transformacja cyfrowa jest obecnie bez wątpienia pilną kwestią dla firm z branż poligraficznej i opakowaniowej. W obecnym kontekście wiele firm zostało zmuszonych do gwałtownego skoku technologicznego, aby sprostać wymaganiom rynku, a także ogólnemu trendowi transformacji cyfrowej; dzisiaj jest to raczej konieczność niż wybór. Droga do transformacji cyfrowej jest dość trudna, jednak kluczem do sukcesu jest wybór odpowiednich partnerów z dużym doświadczeniem w tej dziedzinie, aby prowadzić przez różne etapy procesu transformacji, a także zdefiniować kluczowe obszary, które muszą podlegać transformacji.
Zalet transformacji cyfrowej jest wiele, a wśród ważnych aspektów, które mogą być korzystne dla codziennej działalności firmy, można wymienić: lepszy proces decyzyjny, poprawę efektywności operacyjnej, optymalizację procesów organizacyjnych, co skutkuje wzrostem lojalności klientów i ekspansją rynkową.
Korzyści z transformacji cyfrowej i przewaga, jaką mogą dać każdej firmie, są oczywiste. Kluczowym rozwiązaniem i pierwszym krokiem w procesie transformacji jest poprawność i natychmiastowość danych oraz informacji.
W tym celu Sistrade® stosując koncepcję IoT „Internetu rzeczy” i gromadząc ogromne ilości danych: od czujników, innych systemów lub oprogramowania, prowadzi firmy, poprzez naukę, do autonomicznych lub prawie autonomicznych procesów produkcyjnych, które skutkują wysoce zautomatyzowaną produkcją i obsługą materiałów, operacjami magazynowymi prawie bez interwencji człowieka, zwiększając czas pracy maszyny oraz wydajność produkcji. Łączność i komunikacja między różnymi działami, a także komunikacja z klientami i dostawcami w czasie rzeczywistym skracają czas odpowiedzi i dostaw, a wskaźniki w czasie rzeczywistym na dynamicznych pulpitach nawigacyjnych wspierają szybkie podejmowanie decyzji. Aby zapewnić transparencję w śledzeniu zleceń produkcyjnych podczas całego procesu produkcyjnego, od kalkulacji, zamówienia, po zlecenie produkcyjne w produkcji i wysyłce, Sistrade® jest w stanie podać wszystkie szczegóły w cyfrowym zleceniu.
Big data i potrzeba ich analizy niemal natychmiast rośnie w firmach z dnia na dzień. Monitorowanie w czasie rzeczywistym wszystkich obszarów operacyjnych pozwala na redukcję kosztów ze względu na krótszy czas produkcji oraz posiadanie dokładniejszych i bardziej wiarygodnych informacji z różnych obszarów przedsiębiorstwa. Efektywne zarządzanie danymi jest podstawą zapewnienia przepływu informacji w różnych obszarach i działach firmy oraz kluczem do sukcesu w procesie cyfrowej transformacji. Skutkuje to szybkim podejmowaniem decyzji, a tym samym szybszym wykrywaniem wąskich gardeł i wzrostem dostępności sprzętu, mniejszą ilością odpadów, wspomaganą kalkulacją kosztów przemysłowych, ogólną poprawą produktywności przemysłowej, czego rezultatem jest lepsza obsługa klienta.
Opracowano na podstawie informacji firmy Sistrade