Morgan Stanley Capital Partners inwestuje w AWT
29 gru 2020 11:39

Firma Advanced Web Technologies Holding Company (AWT) poinformowała, że amerykański fundusz inwestycyjny zarządzany przez Morgan Stanley Capital Partners (MSCP) przejął inwestycję w AWT od Mason Wells, firmy private equity z siedzibą na Środkowym Zachodzie.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Morgan Stanley Capital Partners, gdy wkraczamy w kolejną fazę rozwoju - powiedziała Michelle Zeller, prezes AWT Labels & Packaging i dodała: Dzięki wsparciu MSCP, doświadczeniu, rozległej wiedzy branżowej w zakresie opakowań, planujemy poszerzyć nasze obecne możliwości i zasięg geograficzny, jednocześnie zapewniając naszym klientom produkty najwyższej jakości.

Firma AWT z siedzibą w Minneapolis w stanie Minnesota jest jednym z wiodących dostawców etykiet i elastycznych rozwiązań opakowaniowych dla sektora opieki zdrowotnej, higieny osobistej, żywności i napojów, gospodarstw domowych oraz rynków OEM.

Założona w 1976 roku AWT działa w trzech zakładach w USA i zajmuje trzecią pozycję na rynku w segmencie etykiet medycznych i etykiet do badań klinicznych. Dzięki innowacyjnemu podejściu do wytwarzania produktów i szybkiemu wprowadzaniu ich na rynek, AWT pomaga klientom w realizacji wymagających projektów.

Eric Kanter, dyrektor zarządzający Morgan Stanley Capital Partners powiedział: Jesteśmy podekscytowani współpracą z AWT i jej utalentowanym zespołem zarządzającym. Zespół zbudował fenomenalną platformę, która obsługuje atrakcyjne rynki końcowe z najlepszymi w swojej klasie możliwościami badawczo-rozwojowymi. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie wcześniejszych sukcesów firmy, inwestując w aktywa, możliwości i zespół zarządzający oraz kontynuując dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie opakowań i inicjatyw ekologicznych. W ramach tej transakcji Eric Kanter ma zostać prezesem AWT.

Na podstawie informacji firmy AWT opracowała BZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>