InterPrint inwestuje w maszynę Xeikon CX3
8 sty 2021 06:00

Hiszpańska firma InterPrint podjęła ostatnio decyzję o zakupie maszyny Xeikon CX3. Urządzenie wykorzystuje technologię Cheetah do cyfrowego drukowania etykiet na dowolnym materiale. Dzięki tej inwestycji przedsiębiorstwo zredukowało poziom zapasów i zwiększa produktywność eliminując procesy obróbki wstępnej podłoży.

InterPrint, producent etykiet samoprzylepnych i bezklejowych, ma ponad 20-letnie doświadczenie w dostarczaniu swoim klientom wysokiej jakości usług. Firma posiada zakłady zlokalizowane w Navatejera (Leon, Hiszpania) o powierzchni ponad 5000 metrów kwadratowych. Dyrektor generalny przedsiębiorstwa Tomás Iglesias tak komentuje zakup maszyny Xeikon CX3: Wybraliśmy to rozwiązanie ze względu na technologię suchego tonera, która umożliwia pracę przy niskim poziomie zapasów i zwiększa produktywność, ponieważ nie ma potrzeby wykonywania poddruku.

Specjalizując się w etykietach z ponad 1200 klientami w swoim portfolio, InterPrint produkuje etykiety samoprzylepne i bezklejowe na papierze, kartonie, PVC, poliestrze, etykiety termotransferowe, tłoczone na gorąco, etykiety wielowarstwowe i etykiety zabezpieczające. Zakład wykonuje też pudełka składane i drukowane materiały promocyjne dla różnych rynków i przedsiębiorstw takich jak laboratoria farmaceutyczne, duże sklepy detaliczne z żywnością i napojami oraz dla dostawców usług logistycznych. Produkcja opiera się na rozbudowanej platformie, której ważną część stanowi system Xeikon CX3, wyróżniający się zaawansowanymi możliwościami druku cyfrowego. W wyniku rozbudowy parku maszynowego firma zdigitalizowała 10 proc. swoich procesów produkcyjnych.

Różne podłoża

Tomás Iglesias jest bardzo zadowolony z wyników uzyskanych dzięki instalacji cyfrowej maszyny Xeikon CX3: Urządzenie umożliwia nam stosowanie różnych podłoży o rozmaitych gramaturach, w tym podłoży wrażliwych na ciepło, co jest szczególnie ważne przy druku przezroczystych i białych etykiet o wysokim stopniu krycia. Należy również podkreślić, że suchy toner jest bezpieczny i nadaje się do stosowania w przypadku produktów spożywczych. 

Dzięki rozdzielczości 1200x3600 dpi cyfrowa maszyna Xeikon CX3 jest przeznaczona wyłącznie do etykiet samoprzylepnych i wrażliwych na nacisk. Posiada zalety charakterystyczne dla serii Xeikon 3000, w tym zwłaszcza: możliwość stosowania suchych tonerów zgodnych z przepisami amerykańskiej FDA, a także przyszłymi europejskimi przepisami dotyczącymi druku na materiałach mających kontakt z żywnością oraz druk białym tonerem o wysokim stopniu krycia w jednym przebiegu.

Dla CEO firmy InterPrint praca z technologią Cheetah, którą oferuje Xeikon CX3, ma wiele zalet: Możliwość drukowania zmiennych danych, krótsze czasy przygotowania i wymiany w przypadku niskich nakładów, użycie bezpiecznego suchego tonera i dostępność 24 godziny na dobę to solidne powody, dla których zdecydowaliśmy się na wybór tej technologii.

Suchy toner

Stosowanie technologii suchego tonera Cheetah wymaga niskiej temperatury utrwalania, co umożliwia drukowanie na różnych podłożach wrażliwych na ciepło. Maszyny Xeikon wykorzystują technologię, która działa na konwencjonalnych podłożach bez konieczności wykonania wstępnego poddruku. Toner Xeikon zapewnia wyjątkowo wysoką odporność na światło i jest przyjazny dla środowiska, ponieważ podczas drukowania nie są emitowane lotne związki organiczne. Według Iglesiasa trwałość urządzenia Xeikon była kolejnym ważnym powodem zakupu.

Integracja

Maszyny Xeikon CX3 można łatwo zintegrować z aplikacjami obsługującymi obieg dokumentów, rozwiązaniami do przetwarzania i wykańczania oferowanymi przez innych producentów. Oprócz opcji CMYK+ dla czterech procesów kolorystycznych piąta stacja Xeikon CX3 może być używana do kolorów niestandardowych, kolorów rozszerzających zakres tonera białego lub tonera zabezpieczającego. Maszyna efektywnie współpracuje z podłożami o gramaturach od 40 do 350 g/m².

Iglesias podsumowuje: Od samego początku pokładaliśmy zaufanie w tym rozwiązaniu i bliskiej współpracy z producentem. Teraz widzimy, że dzięki instalacji Xeikon XC3 udało nam się dotrzeć do nowych klientów, aby zaoferować im etykiety z wartością dodaną i niestandardowymi seriami w przystępnych cenach. Udało nam się również zwiększyć moce produkcyjne poprzez włączenie druku cyfrowego do naszej oferty usług, które obejmują druk fleksograficzny, sitodruk, tłoczenie i drukowanie kodów kreskowych.

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracowała BZ