Bobst uruchamia Centrum Demonstracyjne w Barcelonie
12 sty 2021 15:07

Firma Bobst chce kształtować przyszłość branży etykietowej opierając ją na procesach cyfryzacji. W tym celu zdecydowała się na rozszerzenie swego potencjału demonstracyjnego o dedykowane centrum pokazowe poza Szwajcarią – w Barcelonie.

Nowe hiszpańskie Centrum Demonstracyjne ma zapewnić wyjątkową szansę dla przetwórców i właścicieli marek, by na żywo poznać zalety technologii Mouvent Cluster. Bobst nie uczestniczył w pierwszym etapie cyfryzacji produkcji etykiet, ale w pełni zaangażował się w jej kolejną odsłonę, łącząc w swych rozwiązaniach najwyższą jakość, wydajność oraz niskie koszty użytkowania.

Barcelona to europejski węzeł komunikacyjny i niezwykle dynamiczne i ekscytujące miejsce, dlatego wydawała się naturalnym wyborem dla naszego nowego Centrum – powiedział Erik van Sloten, szef sprzedaży w dziale Etykiet. - Jesteśmy niemal gotowi do startu. Całe wyposażenie jest supernowoczesne, a miejscowy zespół niezwykle zaangażowany i kompetentny.

Pierwszymi urządzeniami w Centrum Demonstracyjnym są dwie maszyny do druku etykiet Mouvent LB701-UV oraz Mouvent LB702-UV w konfiguracji 6 kolorów + biały i z maksymalną wydajnością 100 m/min. 

Mouvent LB701-UV to najmniejsza maszyna do druku etykiet w rodzinie Mouvent o wyjątkowo kompaktowym wzornictwie, na czym nie cierpią jednak możliwości druku (rozdzielczość 1200x1200 dpi), wydajność (do 70 m/min) ani niedoścignione koszty produkcji. Model prezentowany w Barcelonie to wersja 6-kolorowa drukująca rozszerzoną paletą barw (ECG). Mouvent LB702-UV to maszyna, która przy maksymalnej prędkości drukowania 100 m/min jest najwydajniejszym urządzeniem do cyfrowego druku etykiet dostępnym na rynku (jeden operator w trybie pracy jednozmianowej może miesięcznie zadrukować z jej pomocą nawet 200 tys. m2 podłoża), oferuje też najwyższą możliwą jakość druku (1200x1200 dpi).

Unikalna technologia Mouvent Cluster – stanowiąca oś każdej z maszyn, którą goście Centrum będą mogli z bliska obejrzeć – pozwala na produkcję etykiet na szerokiej gamie dostępnych podłoży: papierze, podłożach samoprzylepnych, przezroczystych, metalizowanych oraz giętkich. Jak przekonuje Bobst, technologia Mouvent Cluster łączy najwyższą jakość, wysoką wydajność oraz niskie TCO w jednej platformie, która otwiera nowy rozdział w produkcji etykiet.

W przyszłości w Centrum stanie również BOBST MASTER DM5, która ustanawia nowy standard cyfryzacji sektora etykietowego. Nanoszenie podkładu, wydruk, uszlachetnianie, wycinanie – to wszystko wykonuje w linii jedno urządzenie z cyfrowym, zautomatyzowanym narządem  non-stop prac w biegu, wyjątkowo długim czasem działania oraz najwyższą powtarzalnością bez względu na umiejętności operatora.

Jesteśmy gotowi, by napisać nowy rozdział w produkcji etykiet. Wiemy, że nie wszyscy będą mogli tu przybyć, ale nie ma się czym martwić, bo posiadamy możliwość prowadzenia pokazów w środowisku wirtualnym – uspokaja Erik van Sloten.


Na podstawie informacji firmy Bobst opracował TK