Pierwsza na świecie instalacja technologii Screen SAI
14 sty 2021 14:19

Włoska drukarnia Grafiche Pradella jako pierwsza zdecydowała się na zakup Truepress Jet L350UV SAI - cyfrowej maszyny drukującej do produkcji etykiet, oferowanej przez japońską markę Screen. Niedawno wprowadzone na rynek urządzenie znacznie poszerza możliwości druku cyfrowego, zapewnia większy zakres ekspresji barw,  poprawia pokrycie kolorami Pantone i redukuje różnice w przypadku określonych kolorów dodatkowych.

Grafiche Pradella po raz kolejny dowiodła, że ​​jest innowacyjna i potrafi przygotować się na nadchodzącą przyszłość - mówi Nicole Ghilotti, kierownik ds. marketingu i komunikacji w Grafiche Pradella i dodaje: Truepress Jet L350UV SAI wyróżnia się szybkością, precyzją i bardzo wysoką jakością druku etykiet. Spełnia również wymagania naszych klientów dotyczące krótkich serii i napiętych terminów.

Wyjątkowe odwzorowanie kolorów

Japońskie słowo „SAI” oznacza „kolorowe” i to właśnie kolory są mocną stroną nowego rozwiązania. Z myślą o indywidualnym dostosowaniu systemu Truepress Jet L350UV SAI, oprócz atramentów CMYK użytkownicy mogą zamówić dwa inne kolory - pomarańczowy i niebieski. Technologia SAI opiera się na cieszącej się powodzeniem serii cyfrowych maszyn drukujących do etykiet Truepress Jet L350UV i L350UV+ firmy Screen.

Możliwość drukowania na dowolnym papierze bez konieczności stosowania podkładu na jakimkolwiek podłożu to ważna cecha, która przekonała przedstawicieli Grafiche Pradella do zakupu Truepress Jet L350UV SAI - twierdzi Nicole Ghilotti.

Baza klientów Grafiche Pradella obejmuje zarówno firmy krajowe, jak i duże firmy międzynarodowe. Drukarnia wykorzystuje maszynę Truepress Jet L350UV SAI przede wszystkim do produkcji etykiet przemysłowych, kosmetycznych i spożywczych. Nasi klienci są zadowoleni z jakości i szybkich terminów dostaw. Maszyna jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze - podkreśla Nicole Ghilotti.

REM Labels and Packaging Solutions, przedstawiciel Screen we Włoszech, wspierał drukarnię Grafiche Pradella w wyborze i instalacji maszyny Screen SAI, która jest pierwszą instalacją tego urządzenia na świecie.

Seria Screen SAI jest skalowalna. To 5-kolorowe urządzenie jest dostępne dla firm, które nie potrzebują od razu pełnej funkcjonalności i wolą skorzystać z opcji aktualizacji i możliwości dołączania kolejnych głowic drukujących w miarę rozwoju potrzeb firmy.

Na podstawie informacji firmy Screen opracowała BZ