SAP rewolucjonizuje proces transformacji cyfrowej
29 sty 2021 11:13

RISE with SAP to przełomowa oferta, której celem jest wspieranie całościowej transformacji firm w inteligentne przedsiębiorstwa. Daje organizacjom, niezależnie od etapu transformacji cyfrowej, na jakim się znajdują, zupełnie nowe możliwości przeprojektowania procesów i osiągania lepszych wyników.

Firma SAP wraz z ekosystemem sprawdzonych partnerów zapewni szybki czas uzyskania wartości dodanej oraz elastyczność pozwalającą klientom rozwijać się w obliczu zmian. A wszystko to przy niskiej barierze wejścia.

Napięcia geopolityczne, wyzwania środowiskowe i trwająca pandemia zmuszają przedsiębiorstwa do radzenia sobie ze zmianami szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Firmy, które potrafią szybko dostosować swoje procesy biznesowe, osiągają lepsze wyniki, a SAP pomaga im tego dokonać. Na tym właśnie polega RISE with SAP. Oferta ułatwia wdrażanie nowych modeli biznesowych opartych na rozwiązaniach chmurowych, które pozwalają wyprzedzić konkurencję - wyjaśnia Christian Klein, dyrektor generalny SAP SE.

RISE with SAP to kompleksowa oferta, która ułatwia wejście na ścieżkę rozwoju w stronę Inteligentnego Przedsiębiorstwa każdej firmie, niezależnie od punktu wyjścia i złożoności obecnych procesów.

SAP wspomaga proces transformacji cyfrowej i bierze pełną odpowiedzialność za wysoką dostępność usług, operacje i wsparcie. Holistyczne podejście daje szansę na prawdziwą i ciągłą adaptację modelu biznesowego do zmieniającego się dynamicznie otoczenia.

Oferta SAP daleko wykracza poza techniczną migrację do chmury. SAP, wraz z ekosystemem sprawdzonych partnerów, poprowadzi firmy przez proces transformacji biznesowej poprzez:

      -     Przeprojektowanie procesów biznesowych

Metodyka Business Process Intelligence bazuje na doświadczeniu SAP w zakresie budowania modeli biznesowych i procesów, zdobytym podczas współpracy z ponad 400 000 klientów z 25 branż. Klienci mogą stale analizować wydajność realizowanych procesów biznesowych, porównywać je ze standardami branżowymi i łatwo dostosowywać do nowych wymagań oraz potrzeb biznesowych. Wbudowane w system najlepsze praktyki SAP, automatyzacja procesów z użyciem robotów (RPA) i zastosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji (AI) otwierają nowe możliwości inteligentnej transformacji przedsiębiorstw.

      -     Technologiczną migrację do chmury

Narzędzia i usługi SAP, uzupełnione o ofertę partnerów SAP, pozwalają znacznie skrócić czas migracji obecnego rozwiązania do chmury. Oferta obejmuje automatyzację konwersji obecnych systemów do zestandaryzowanych rozwiązań pozwalających na szybsze wdrażanie innowacji w chmurze. Częścią oferty jest również wsparcie ze strony architektów technicznych, umożliwiające sprawną migrację do chmury.

Wybrana przez klientów infrastruktura chmurowa działa w centrum danych SAP lub jednego z partnerów chmurowych. Dzięki temu firmy mogą swobodnie korzystać z możliwości, jakie oferuje infrastruktura jako usługi (IaaS).

      -     Budowanie Inteligentnego Przedsiębiorstwa z wykorzystaniem następujących komponentów:

      o    SAP S/4HANA Cloud, kompletnego i najbardziej zaawansowanego systemu ERP dostępnego w chmurze z wbudowanymi funkcjami AI, RPA, zaawansowaną analityką i elastycznymi opcjami wdrożenia, w zależności od wymagań klienta.

      o    SAP Business Technology Platform - jednolitej platformy technologicznej stanowiącej podstawę holistycznej transformacji biznesowej i zapewniającą:

      ▪     łatwą rozbudowę funkcjonalności systemu i integrację z rozwiązaniami SAP, partnerów oraz innych firm, przy użyciu tego samego modelu danych i usług biznesowych, co aplikacje SAP;

      ▪     dostęp do ponad 2200 interfejsów API zapewniających integrację z systemami lokalnymi, chmurowymi i innymi niż SAP;

      ▪     zarządzanie procesami i planowanie ich w całym przedsiębiorstwie w czasie rzeczywistym oraz dostarczanie wysokiej jakości danych dla scenariuszy AI dzięki jednej semantycznej warstwie danych;

      ▪     doskonałe możliwości nisko-kodowego lub bez-kodowego rozszerzania rozwiązań SAP, procesów RPA napędzających innowacje oraz światowej klasy usługi workflow do zmiany procesów w szybkim tempie.

      o    Dostęp do jednej z największych na świecie sieci biznesowych, w tym globalnej sieci dostawców, operatorów logistycznych oraz SAP Assets Intelligence Network. Pozwalają one firmom zarządzać całym łańcuchem dostaw w sposób zautomatyzowany, zapewniają elektroniczny obieg dokumentów z kontrahentami i szybszą reakcję na zmieniające się warunki rynkowe. Otwiera również nowe możliwości współpracy i zdobywania nowych partnerów biznesowych.

Wprowadzenie do portfolio SAP nowej oferty Business Transformation-as-a-Service zostało ogłoszone podczas wirtualnej konferencji „RISE with SAP: The Introduction”, w której wzięli udział m. in. Christian Klein, CEO SAP SE oraz Satya Nadella, CEO Microsoft. Nagranie z konferencji można zobaczyć na stronie RISE with SAP.

Podczas wydarzenia Christian Klein poinformował również, że spółka SAP SE rozpoczęła proces przejęcia firmy Signavio, lidera dostarczającego rozwiązania w segmencie business process intelligence i zarządzania procesami w przedsiębiorstwach. Kompleksowy i zbudowany na infrastrukturze chmurowej pakiet narzędzi Signavio do zarządzania procesami doskonale uzupełnia istniejące oprogramowanie SAP do analizy procesów biznesowych. Dzięki akwizycji Signavio, SAP może teraz zaoferować klientom całościowy pakiet elastycznych rozwiązań do transformacji procesów biznesowych.

SAP i Signavio nie ujawniają kwoty transakcji ani innych szczegółów związanych z akwizycją.

Opracowano na podstawie informacji firmy SAP