Gallus Group pozostaje w rękach Heidelberga
1 lut 2021 06:38

Sprzedaż Gallus Group przez Heidelberger Druckmaschinen AG szwajcarskiemu przedsiębiorstwu benpac holding ag nie została zakończona. benpac holding ag nie dokonał zapłaty ceny zakupu w wysokości 120 mln EUR, uzgodnionej podczas zamknięcia transakcji w dn.29 stycznia br., mimo że wszystkie niezbędne warunki zostały spełnione. Firma Heidelberg, która do samego końca musiała zakładać, że transakcja zostanie pomyślnie zakończona, zamierza  dochodzić swoich praw.

Pięć zakładów i około 430 pracowników grupy Gallus pozostanie w rękach firmy Heidelberg. Dla klientów Gallusa nic się nie zmieni - Heidelberg będzie nadal prowadził sprzedaż oraz serwis maszyn i rozwiązań Gallus, a kontakty osobiste pozostaną bez zmian. Niemiecki koncern będzie teraz analizował różne możliwości dotyczące przyszłości korporacyjnej grupy Gallus, która ma nadal podążać drogą poprawy wyników operacyjnych. Dzięki niezależnej strukturze i szczególnej koncentracji na rynku druku fleksograficznego firma Gallus poczyniła w ubiegłym roku znaczne postępy operacyjne.

Niezależnie od transakcji z firmą Gallus, która nie została sfinalizowana, Heidelberg już teraz czerpie znaczne korzyści z programu transformacji rozpoczętego w bieżącym roku obrotowym 2020/21 w celu dalszej stabilizacji finansowej firmy w wymagających realiach COVID-19 oraz dostosowania jej w przyszłości do rentownej działalności podstawowej. Od marca 2020 r. dług netto został zmniejszony o ponad 250 mln EUR z najwyższej wartości 390 mln EUR, a płynność została poprawiona o około 450 mln EUR. W wyniku przyspieszonego programu fuzji i przejęć, Heidelberg wygeneruje wpływy w przedziale średnich dwucyfrowych milionów euro z transakcji zakończonych tylko w grudniu 2020 roku.

Rynek pozostaje wymagający ze względu na pogarszającą się obecnie sytuację pandemiczną. Dlatego też Heidelberg systematycznie kontynuuje kurs transformacji za pomocą środków zainicjowanych w celu stworzenia dalszych możliwości finansowych. Pod względem operacyjnym w trzecim kwartale bieżącego roku obrotowego odnotowano kontynuację trendu wzrostowego w zakresie sprzedaży i napływających zamówień, który trwa od maja 2020 roku. Heidelberg nadal oczekuje, że osiągnie swoje cele na rok finansowy 2020/21 (kończący się 31 marca 2021 r.).

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg