Premiera HP Latex 700_800 – Integart – newhplatex.pl
3 lut 2021 06:00

HP prezentuje nową ofertę drukarek Latex, oferując niezwykły poziom wszechstronności i ekorozwoju w zakresie druku. Nowa seria drukarek HP Latex 700 i 800 pozwala zakładom poligraficznym sprostać zmieniającym się wymogom rynkowym. 

Najważniejsze informacje

– Niezrównana wszechstronność, żywe kolory i olśniewająca biel: dzięki zastosowaniu najnowszej generacji atramentów lateksowych HP i najbielszego atramentu1) białego dostępnego na rynku, który nie żółknie z upływem czasu.
– Wyższa wydajność: Seria HP Latex 700/800 umożliwia zakładom poligraficznym zwiększenie wydajności nawet o 50 proc.2) w porównaniu z poprzednimi modelami HP dzięki szybszemu wydrukowi.
– Dbałość o środowisko: Zastosowanie atramentów HP Latex i kartonowych wkładów HP Eco Carton3) zmniejsza emisję dwutlenku węgla o 60 proc. i zużycie plastiku o 80 proc.4)
– Nowe rozwiązanie HP Latex Print and Cut Plus: Unowocześnienie rozwiązania HP Print and Cut Plus pozwala na identyfikację i precyzyjne wycinanie zadań wydruku dzięki ulepszonemu systemowi optycznego pozycjonowania.
– Odświeżona oferta HP PageWide XL: HP wprowadza również nową ofertę HP PageWide XL z zaawansowanymi funkcjami związanymi z przepływem pracy i bezpieczeństwem.

Firma HP Inc. (NYSE: HPQ) wprowadziła szereg nowych rozwiązań w zakresie druku wielkoformatowego Latex, aby pomóc zakładom poligraficznym w zróżnicowaniu swojej oferty i sprostaniu coraz to bardziej wymagającym potrzebom klientów. Po roku zakłóceń dotykających branżę druku wielkoformatowego seria HP Latex 700 i 800 oferuje szereg funkcji, które pozwalają zakładom poligraficznym na bardziej elastyczne działanie, realizację ambitnych projektów i podejmowanie się prac o najwyższej wartości. Nowa oferta obejmuje również szybki przepływ pracy, który pomaga firmom dotrzymywać terminów przy jednoczesnej dbałości o środowisko. 

 

 

 

 

 

 

HP Latex daje niezwykłą możliwość spełnienia każdego życzenia klienta – niezależnie od szybko zmieniających się wymagań w zakresie terminów i zastosowań. Pomoc w dotrzymywaniu terminów przy zachowaniu wyjątkowego bezpieczeństwa operatorów i dbałości o środowisko – dzięki HP Latex każda decyzja dotycząca elementów identyfikacyjnych i wystroju staje się zrównoważona – powiedział Guayente Sanmartin, dyrektor generalny działu druku wielkoformatowego HP. – Nowa oferta produktów Latex 700 i 800 pozwoli zakładom poligraficznym dużo zyskać, wychodząc naprzeciw wyzwaniom stawianym przez klientów po powrocie do normalności i podejmując się bardziej ambitnych projektów - mając pewność, że ich praca przyniesie oczekiwane rezultaty.

Na nową gamę produktów HP Latex składają się cztery urządzenia: HP Latex 700 i 800 (więcej  informacji tutaj) oraz HP Latex 700W i 800W, które po raz pierwszy w tej kategorii oferują możliwość wydruków przy użyciu białego atramentu. Jest to najbielszy atrament biały dostępny na rynku i nie żółknie wraz z upływem czasu5), co pozwala zakładom poligraficznym na uzyskanie wyraźniejszych konturów i nadanie ciemniejszym nośnikom większego kontrastu. 

Z kolei ulepszone głowice drukujące o większej liczbie dysz i pracujące z prędkością nawet do 36 m2/h (388 ft2/h) sprawiają, że drukarki HP Latex 800 i 800W cechują się o 50 proc. wyższą wydajnością w porównaniu z poprzednimi modelami HP. Zlecenia wydruku wykonywane z wykorzystaniem nowej serii drukarek 700/800 charakteryzują się żywymi kolorami oraz większą szczegółowością obrazu i tekstu - nawet przy wyższych prędkościach wydruku. Pod względem operacyjnym system HP PrintOS pozwala zakładom poligraficznym również monitorować swoją flotę drukarek i sterować nią w ramach interfejsu opartego na chmurze, z którego można korzystać praktycznie w dowolnym miejscu i czasie.

 

 

 

 

 

 

Ostatnie badania HP wykazały, że 85 proc. klientów zakładów poligraficznych wymaga obecnie stosowania produktów i praktyk zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.6) W tym celu nowe produkty Latex stanowią kontynuację wieloletniego zaangażowania HP w zrównoważony proces druku. Wszystkie cztery urządzenia z serii HP Latex 700 i 800 wykorzystują HP Eco Carton: wkład wykonany z materiału kartonowego, co pozwala zmniejszyć ilość zużywanego plastiku o 80 proc. Atramenty HP na bazie wody są także bardziej przyjazne dla środowiska.

Ulepszone rozwiązania HP Latex Print and Cut Plus 

Jednocześnie firma HP rozszerzyła również ofertę Latex Print and Cut, cechującą się pełną kompatybilnością z drukarkami z serii Latex 700 i 8007).  Wyposażone w najnowsze oprogramowanie Raster Image Processor (RIP) i całkowicie nowe ostrza do wycinania konturów, urządzenia te pozwalają na zwiększenie funkcjonalności, dzięki czemu praca jest łatwiejsza i bardziej intuicyjna niż kiedykolwiek wcześniej w przypadku zastosowań obejmujących wydruk elementów identyfikacyjnych i wystroju. 

Oferta HP Latex Print and Cut Plus zawiera następujące produkty:
– Rozwiązanie HP Latex 335 Print and Cut Plus
– Rozwiązanie HP Latex 315 Print and Cut Plus
– Rozwiązanie HP Latex 115 Print and Cut Plus
– Rozwiązanie wycinające HP Latex 64 Plus
– Rozwiązanie wycinające HP Latex 54 Plus
– Rozwiązanie wycinające HP Latex 54 Basic Plus8)

W skład poprawionych funkcji wchodzi optymalizacja dokładności wycinania dzięki usprawnieniu konfiguracji systemu optycznego pozycjonowania (OPOS). W ramach tego usprawnienia ploter tnący HP odczytuje czarne wewnętrzne linie wzdłuż zlecenia i wykonuje dodatkowe pomiary, a w celu identyfikacji zadań ploter jest dodatkowo wspomagany przez nowe kody kreskowe HP umieszczone na wydrukowanych arkuszach. Dzięki zwiększeniu siły docisku plotera tnącego nawet o 600 g uzyskano poprawę wycinania w ramach nowych rozwiązań wycinających Latex 64 and 54 Plus9). Siła ta zapewnia potrzebny docisk w celu zapewnienia dokładnego wycinania nawet w przypadku nośników o większej grubości. 

Obsługa interfejsu w ramach kolorowego ekranu dotykowego cechuje się wysoką elastycznością, a ekran zawiera usprawnione menu, dzięki czemu całe rozwiązanie jest łatwe w obsłudze. Pojemnik na nośniki również przeszedł modernizację i zajmuje teraz mniej miejsca po złożeniu, dzięki czemu można lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. 

Rozszerzenie gamy produktów HP PageWide XL  

Uzupełnienie prezentacji nowych produktów przez firmę HP stanowią nowości w pakiecie rozwiązań do druku wielkoformatowego HP PageWide XL. Nowe urządzenia HP PageWide XL – przeznaczone dla przedsiębiorstw i firm średniej wielkości oraz drukarń obsługujących branże architektoniczną, maszynową i budowlaną - stanowią szybkie, proste i bezpieczne rozwiązania.  

Nowa gama produktów obejmuje następujące drukarki:
– Urządzenie wielofunkcyjne PageWide XL 3920 MFP
– Drukarka i urządzenie wielofunkcyjne PageWide XL 4200
– Drukarka i urządzenie wielofunkcyjne PageWide XL 4700
– Drukarka i urządzenie wielofunkcyjne PageWide XL 5200
– Drukarka PageWide XL 8200 Printer

Nowe drukarki HP PageWide XL zaspokajają potrzeby użytkowników w zakresie wydajności, oferując jednocześnie lepszą obsługę. Dzięki powiększeniu przedniego panelu do 15,6 cala (z 8 cali) w modelach 4200, 4700 i 5200 użytkownicy mogą łatwiej przeglądać skany w czasie rzeczywistym i wykonywać bardziej złożone zadania drukarskie. Ponadto użytkownicy mogą po raz pierwszy przeprowadzać zadania procesu post-editing, obejmujące przycinanie, regulację kontrastu i jasności oraz obracanie bezpośrednio z poziomu panelu. 

Bezpieczeństwo jest głównym priorytetem dla dyrektorów IT i projektantów CAD w przedsiębiorstwach i firmach średniej wielkości. W tym zakresie najnowsze rozwiązania PageWide XL zawierają nowe funkcje, których celem jest ochrona firm w coraz bardziej połączonym świecie: w tym HP SecureBoot, Whitelisting i HP Connection Inspector, sprawiając, że nowa gama produktów PageWide XL to najbezpieczniejsze drukarki wielkoformatowe na świecie10). 

Dostępność

Seria HP Latex 700 i 800, ulepszone rozwiązanie HP Latex Cut and Print Plus oraz nowości w ofercie PageWide XL będą dostępne na wszystkich głównych rynkach od 2 lutego 2021 roku. 

 

Artykuł sponsorowany

https://www.newhplatex.pl

 

 

***

O firmie HP Inc. 

Firma HP Inc. (NYSE: HPQ) tworzy technologie ułatwiające życie wszystkim i na całym świecie. Za sprawą naszej oferty produktów i usług obejmującej systemy osobiste, drukarki i rozwiązania z zakresu druku 3D poszukujemy niesamowitych rozwiązań. Więcej informacji na temat firmy HP Inc. można znaleźć pod adresem www.hp.com.

 

1) Najbielsza biel zgodnie z ISO/DIS 23498 w porównaniu z konkurencyjnymi alternatywami wykorzystującymi technologie solwentowe i UV w kwocie poniżej 50 000 USD - dane na maj 2020 r. Badanie przeprowadzono na czarnym, nieprzezroczystym winylu samoprzylepnym (L*: 4,16 – a: 0,48-b: 2,34) w trybie druku UF 160 proc. z wykorzystaniem wkładu z białym atramentem lateksowym HP 832 o pojemności 1 litra. Siła krycia = 91 proc.
2) Tylko dla modeli Latex 800 i 800W - w porównaniu z poprzednimi modelami Latex.
3) Kartonowy pojemnik na wkłady atramentowe HP Eco-Carton można poddać recyklingowi w ramach lokalnych programów recyklingu, podczas gdy worek na atrament i głowice drukujące kwalifikują się do recyklingu w ramach bezpłatnego i wygodnego programu HP Planet Partners. Więcej informacji na temat przystąpienia do programu HP Planet Partners oraz jego funkcji i dostępności można znaleźć na stronie internetowej http://www.hp.com/recycle; program może być niedostępny w Państwa regionie. W przypadku braku dostępności programu w celu określenia właściwego sposobu utylizacji należy zapoznać się z kartą charakterystyki substancji niebezpiecznej (MSDS), którą można znaleźć na stronie internetowej http://www.hp.com/go/ecodata.
4) Kartonowe opakowanie zewnętrzne wkładu atramentowego można w pełni poddać recyklingowi w ramach lokalnych programów recyklingu kartonu/papieru. Redukcja emisji C02 dzięki przejściu z plastikowych wkładów atramentowych na kartonowe wkłady atramentowe HP Eco-Carton, co przekłada się na oszczędności w zakresie produkcji wynoszące 291 ton i oszczędności w zakresie transportu wynoszące 8 ton. Odpowiada to pokonaniu 1 194 028 km (741 935 mil) przez typowy samochód osobowy lub naładowaniu ponad 38 milionów smartfonów.
5)  Najbielsza biel zgodnie z ISO/DIS 23498 w porównaniu z konkurencyjnymi alternatywami wykorzystującymi technologie solwentowe i UV w kwocie poniżej 50 000 USD - dane na maj 2020 r. Badanie przeprowadzono na czarnym, nieprzezroczystym winylu samoprzylepnym (L*: 4,16 – a: 0,48-b: 2,34) w trybie druku UF 160 proc. z wykorzystaniem wkładu z białym atramentem lateksowym HP 836 o pojemności 1 litra. Siła krycia = 91 proc.
6)  Badania HP prowadzone wraz z C Space. Ankieta przeprowadzona w dniach 6-12 października 2020 wśród 102 zakładów poligraficznych korzystających z produktów Latex.  
7) Drukarki HP Latex 700 i 700W mogą być podłączone bezpośrednio, a drukarki HP Latex 800 i 800W wymagają rozbudowy RIP.
8)  Dostępne wyłącznie w regionie AMS (Ameryka Północna, Centralna i Południowa).
9)  Siła docisku do 600 g dotyczy wyłącznie ploterów tnących HP Latex 64 Plus i HP Latex 54 Plus. Siła docisku plotera tnącego HP Latex 54 Basic Plus wynosi maksymalnie 400 g.
10Na podstawie porównania opublikowanych specyfikacji bezpieczeństwa zleconego przez HP i przeprowadzonego przez Sogeti we wrześniu 2020 r. Porównanie oferty HP PageWide XL z konkurencją reprezentującą większościowy udział na rynku drukarek LED i żelowych UV na świecie w 2019 r. zgodnie z IDC. Tabela porównawcza i więcej informacji dostępne na życzenie.