LX610e Pro i LX600e od teraz Mac-kompatybilne
24 lut 2021 12:53

Firma DTM Print, międzynarodowy producent OEM i dostawca rozwiązań dla specjalistycznych systemów druku, poinformował, że kolorowe drukarki etykiet LX610e Pro i LX600e są od teraz kompatybilne z komputerami firmy Macintosh. LX610e Pro to pełnokolorowa nabiurkowa drukarka etykiet i ploter w jednym, łącząca inkjetowy druk etykiet w kolorze z wbudowanym cyfrowym mechanizmem wycinania. Drugie z urządzeń, LX600e, to ekonomiczne rozwiązanie do realizacji zleceń niewymagających wycinania. Posiada ono te same cechy jakości co model LX610e Pro, pracując z maksymalną prędkością 114 mm/s oraz drukując na mediach o szerokości do 127 mm.

Do drukarki LX610e Pro dołączone jest łatwe w obsłudze oprogramowanie PTCreate Pro, które od teraz może być używane zarówno w systemach Mac, jak i Windows. PTCreate Pro umożliwia szybką produkcję w jednym przebiegu niestandardowych etykiet o praktycznie dowolnym rozmiarze i kształcie. Funkcja automatycznego śledzenia linii cięcia zaimplementowana w programie PTCreate Pro automatycznie odnajduje krawędzie pracy i szczególnie przydaje się do drukowania i wycinania konturów oraz wzorów etykiet niezależnie od ich złożoności, kształtu lub rozmiaru. Wśród dodatkowych narzędzi warto wymienić layering, eksport obrazów oraz cięcie konturowe wokół skomplikowanych projektów.

Nowy sterownik druku dla komputerów Mac, PTCreate Pro, jak również oprogramowanie Swift Publisher firmy Belightsoft do projektowania i rozplanowywania etykiet dla systemu macOS można pobrać za darmo ze strony internetowej DTM Print. Klucz licencyjny do aktywacji programu PTCreate Pro jest dołączony do urządzenia LX610e Pro i może być używany na komputerach z systemem Windows lub Mac. Możliwe jest przełączanie w dowolnym momencie między systemami operacyjnymi lub kilkoma komputerami. W tym celu należy tylko dezaktywować klucz licencyjny na jednym komputerze, zanim zostanie on aktywowany na innym.

Oprócz intuicyjnego oprogramowania LX610e Pro i LX600e zapewniają możliwość inkjetowego druku w kolorze w maksymalnej rozdzielczości 4800 dpi bez poziomego paskowania, za pomocą farb barwnikowych lub pigmentowych (wymiennie) oraz przy niskich kosztach utrzymania dzięki zastosowaniu pojedynczego, ultrapojemnego wkładu z kolorami CMY. Obie drukarki są przyjazne dla środowiska i zrównoważone dzięki bardzo niskiemu zużyciu energii, niższemu zużyciu materiałów, nietoksycznym farbom oraz częściom nadającym się do 100-procentowego recyklingu.

Opracowano na podstawie informacji firmy DTM Print