MPS Systems powiększa powierzchnię produkcyjną
1 mar 2021 12:34

Holenderski producent maszyn wynajął dodatkowe 1600 m2 w budynku sąsiadującym przez ulicę z jego główną siedzibą w holenderskim Arnhem. Dodatkowa powierzchnia zostanie wykorzystana do rozszerzenia zakładu, logistyki magazynowej oraz na przyszłe potrzeby rozwoju przedsiębiorstwa.

Po przeprowadzce w 2015 roku z poprzedniej siedziby MPS w Didam do bardziej dogodnie położonego, nowoczesnego budynku w Arnhem firma doświadczyła szybkiego wzrostu. Gdy nowa hala montażowa w Arnhem stała się zbyt mała, by pomieścić coraz większą liczbę maszyn – efekt rosnącego popytu na urządzenia MPS – przedsiębiorstwo zainwestowało wiele czasu w poszukiwanie alternatywnej lokalizacji w bliskiej odległości. 
Nowy obiekt MPS o powierzchni 1600 m2 będzie początkowo wykorzystywany do rozbudowy magazynu i linii montażowych MPS. Piękny, przestronny budynek po drugiej stronie ulicy zapewnia nam nie tylko więcej przestrzeni i nową energię, ale także dodatkowe możliwości - powiedział Anton Spierenburg, kierownik ds. łańcucha dostaw i operacji w MPS. - Z uwagi na nasze ambitne globalne plany MPS rozważa w przyszłości dalszy wzrost. Zamierzamy wykorzystać tę przestrzeń do budowania naszych linii maszyn, ale także daje ona możliwość przeprojektowania naszego głównego budynku w celu maksymalizacji przestrzeni i wydajności w obu lokalizacjach.

Firmowy adres – Delta 100, Arnhem, Holandia – pozostaje bez zmian. Lokalizacja nowego budynku to Delta 134.

Opracowano na podstawie informacji firmy MPS