ARW Focus – rozwój pomimo pandemii
2 mar 2021 09:30

Drukarnia wielkoformatowa ARW Focus specjalizuje się w kompleksowych realizacjach systemów identyfikacji wizualnej od projektu do gotowego produktu. Współpraca wrocławskiej Agencji z marką Durst rozpoczęła się w 2012 r. w okresie, gdy przemysł druku cyfrowego na tekstyliach w Polsce dopiero raczkował.

Odpowiedzią firmy ARW Focus na rosnące zapotrzebowanie rynku był zakup modelu Durst Rhotex 320, będącego pierwszym ploterem do druku dyspersyjnego na tkaninach tej marki w Polsce. Po 5 latach udanego użytkowania park maszynowy drukarni został uzupełniony o niezwykle szybki model Durst Rho 512R o szerokości 5 m, najszersze rolowe urządzenie w ofercie firmy Durst, stanowiące połączenie wysokiej jakości druku (kropla 12 pl) o rzeczywistej rozdzielczości 800 dpi oraz dużej produktywności na poziomie 350 m2/h.

Ostatnim nabytkiem firmy ARW Focus jest Durst Rhotex 325 - nowoczesna maszyna drukująca w maksymalnej szerokości 3,2 m, która daje drukarni możliwość płynnej zmiany technologii druku z bezpośredniego na transferowy oraz druku w rozdzielczościach 400x600 dpi i 800x600 dpi. Najnowsza technologia głowic Durst WTS zapewnia wysokiej jakości druk przy użyciu atramentów wodnych do dyspersji na wielu różnych materiałach. Prędkość modelu sięga 390 m2/h, co daje ARW Focus możliwość realizacji zleceń dla swoich klientów szybko i w najlepszej jakości.

Rzetelny partner w biznesie

Podczas całej naszej działalności pracowaliśmy na wielu maszynach i zawsze staraliśmy się inwestować w jak najlepsze rozwiązania. Marka Durst nigdy nas nie zawiodła – mówi Krzysztof Wojtiuk, współwłaściciel ARW Focus. - Nabyty przez nas model Rhotex 325 okazał się przełomowym rozwiązaniem; teraz dzięki jednej maszynie jesteśmy w stanie zdziałać o wiele więcej - zastępuje ona 3-4 inne urządzenia. Drukowanie odbywa się na stałym, wysokiej jakości poziomie, a co najważniejsze jest szybkie, dzięki czemu możemy
z powodzeniem obsługiwać o wiele więcej zleceń. Jedną z najważniejszych zalet przy zakupie sprzętu marki Durst jest także polski serwis firmy LFP Industrial Solutions, będący na naprawdę najwyższym poziomie - niezwykle kompetentny i potrafiący udzielić bardzo szybkiej i fachowej pomocy. To jedna z najlepszych firm tego typu w całej Polsce; wsparcie w postaci takiego serwisu sprawia, że jesteśmy spokojni o naszą produkcję, a w konsekwencji możemy skupiać się na rozwoju naszej firmy.

Warto inwestować

Przez cały czas nasza drukarnia rozwija się – dodaje Krzysztof Wojtiuk. - Mimo że obecnie rynek nieco się zawęził na skutek pandemii, przed nami nadal sporo do zrobienia. Na szczęście COVID-19 dotknął nas w niewielkim stopniu - zyskaliśmy sporo zamówień, głównie związanych z systemami oznakowania. Obecnie na rynku pojawia się sporo nowych materiałów oraz technologii. Rosną także wymagania naszych klientów, którzy zwracają coraz większą uwagę na jakość, ale także na prędkość wykonywanych zleceń. To właśnie nasi odbiorcy są dla nas najważniejsi i aby sprostać ich potrzebom, wiemy, że trzeba i warto inwestować w najlepsze możliwe rozwiązania, rozwijając park maszynowy i stawiać na nowe interesujące aplikacje. W rozwoju ARW Focus niewątpliwie ważny jest zaufany partner biznesowy, dlatego też od dawna wybieramy solidnego dostawcę, jakim jest LFP Industrial Solutions.

Opracowano na podstawie informacji firmy LFP Industrial Solutions