Połączenie PRINTING United Alliance i Idealliance
2 mar 2021 09:39

Stowarzyszenia PRINTING United Alliance i Idealliance ogłosiły oficjalne połączenie. Członkami każdej z organizacji są przedstawiciele drukarń i dostawców reprezentujących branżę poligraficzną – razem mogą one zapewnić jeszcze silniejsze wsparcie zarówno swoim członkom, jak i całemu przemysłowi poligraficznemu.

Fuzja jest wyjątkową okazją do dalszej współpracy i wykorzystania mocnych stron obu organizacji działających na rzecz branży poligraficznej w różnych segmentach rynku. Połączenie dwóch wiodących stowarzyszeń ma istotne znaczenie szczególnie teraz, gdy branża poligraficzna odczuwa skutki kryzysu wywołanego pandemią.

Idealliance zdobyło doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu swoich tradycyjnych programów zarządzania kolorami, nowych standardów w szkoleniach i edukacji; jest też szanowanym liderem w tej dziedzinie - powiedział Ford Bowers, dyrektor generalny PRINTING United Alliance i dodał: Połączenie naszej bogatej i uzupełniającej się oferty przyniesie korzyści nie tylko każdej organizacji, ale całej branży, od marek i nabywców druku po usługodawców, dostawców i producentów. Kontynuujemy współpracę z partnerami, takimi jak Idealliance, którzy mają podobny cel, jakim jest inwestowanie w przyszłość naszej branży.

PRINTING United Alliance i Idealliance realizują wspólną misję polegającą na zapewnianiu branży poligraficznej najwyższej jakości oprogramowania, usług i certyfikatów - powiedział Jordan Gorski, dyrektor wykonawczy Idealliance i podkreślił: Szukaliśmy partnera, z którym moglibyśmy rozszerzyć naszą ofertę; PRINTING United Alliance był naturalnym wyborem.

Idealliance będzie nadal utrzymywać własną bazę członków oraz programy i szkolenia, jednocześnie mając możliwość dotarcia do nowych segmentów rynku za pośrednictwem PRINTING United Alliance, NAPCO Media i ponad 30 wydarzeń - w tym PRINTING United Expo, które jest największą imprezą targową dla branży druku w obu Amerykach.

Każda organizacja zachowa swoje wydarzenia i usługi. Idealliance będzie nadal współpracować z partnerami w łańcuchu dostaw druku i opakowań, od marek i nabywców druku po dostawców usług poligraficznych, producentów OEM i partnerów technologicznych.

PRINTING United Alliance powoła komitet doradczy (Idealliance Advisory Council) złożony z obecnych członków zarządu i dyrektorów Idealliance, aby pomóc w kontynuowaniu globalnej strategii w zakresie wytycznych branżowych, szkoleń i certyfikacji.

Opracowano na podstawie informacji PRINTING United Alliance