Integart przejmuje dystrybutora ploterów laserowych SUMMA
4 mar 2021 07:38

19 lutego br. firma Integart Sp. z o.o. przejęła aktywność dystrybutora ploterów laserowych SUMMA L Series – firmę DS-LASER z Częstochowy, kierowaną przez Michała Skrzypczyka, poszerzając w ten sposób znacząco wiedzę fachową oraz portfolio urządzeń w obszarze post-finishingu o segment obróbki laserowej. Dzięki dystrybucji SUMMA L-Series INTEGART stanie się dostawcą pełnego wachlarza rozwiązań dla rynku druku tkanin technicznych i sublimacyjnych.  

Integart od ponad 27 lat zajmuje się dystrybucją mediów oraz urządzeń dla branży druku LFP, branży reklamowej, dekoracyjnej oraz przemysłowej. W 2010 roku koncern HP poszerzył gamę swoich produktów o innowacyjne i ekologiczne drukarki HP Latex, co pozwoliło spółce w krótkim czasie osiągnąć pozycję lidera rynku. Osiem lat później Integart wprowadził do swojego portfolio drukarki sublimacyjne HP STITCH, kalandry oraz stołowe plotery tnące Summa F. Te kompleksowe rozwiązania techniczne wspierają technologię druku sublimacyjnego.

Przejęcie firmy DS-LASER to kolejny milowy krok w rozwoju spółki Integart w obszarze druku tkanin dla rynku reklamy, ale również przepustka do zastosowań przemysłowych w obszarze tkanin technicznych na rynkach automotive, meblarskim, odzieżowym czy wystawienniczym. To wydarzenie otwiera możliwość dystrybucji nowoczesnych urządzeń laserowych brytyjskiej firmy CadCam Technology, przejętej w 2018 roku przez firmę Summa BV oraz umożliwia dostęp do wiedzy i doświadczenia jej pracowników i menadżerów. Firma DS-LASER może się poszczycić rozległą bazą instalacyjną oraz doskonałymi relacjami z klientami w całej Europie Wschodniej i w Afryce.

W kwietniu 2021 w salonie demonstracyjnym Integart w Błoniu stanie - obok drukarki HP STITCH oraz kalandra - pierwsza profesjonalna wycinarka laserowa Summa L-Series do automatycznego cięcia materiałów tekstylnych z rolki, wyposażona w system wizyjny CCD oraz skanery optyczne. Seria ploterów laserowych L-Series oparta jest wyłącznie na wysokiej jakości źródłach laserowych RF marki Universal (USA) lub Luxinar (dawniej Rofin, Niemcy).

Opracowano na podstawie informacji firmy Integart