Scena Teatru Bolszoj powstaje dzięki technologii UV LED
15 mar 2021 10:14

Teatr Bolszoj, jeden z najsłynniejszych i najstarszych teatrów w Rosji, z powodzeniem zainstalował drukarkę rolową EFI Pro 32r+, drukującą w technologii UV LED firmy Electronics For Imaging, Inc. System ten pozwoli Teatrowi Bolszoj na tworzenie dekoracji scenicznych w wyższej jakości druku i na szerszej gamie materiałów. Autoryzowany partner EFI w zakresie druku atramentowego, firma PRIZMIX z Rosji, sprzedała drukarkę Teatrowi Bolszoj, ściśle współpracując z producentem w celu zaproponowania najlepszego rozwiązania technologicznego, które sprosta rosnącym potrzebom produkcji cyfrowej Teatru.

EFI Pro 32r+ to jedno z najnowszych osiągnięć EFI o wszechstronnych właściwościach technicznych - powiedział Alexey Safronov, dyrektor generalny PRIZMIX.  - Kiedy wysłuchaliśmy wymagań Teatru Bolszoj dotyczących druku, wiedzieliśmy, że Pro 32r+ jest dla nich odpowiednim rozwiązaniem. Wysoką wydajność urządzenia zapewnia niezawodna platforma, zaprojektowana do pracy przez całą dobę, z prędkością do 256 m2/h przy szerokości mediów do 320 cm. Cieszymy się, że jesteśmy partnerami EFI oraz Teatru Bolszoj i liczymy na owocną współpracę.

Możliwość szybkiego i ekonomicznego drukowania na różnych materiałach

Drukarka Pro 32r+ została zainstalowana w Moskwie w Kompleksie Artystyczno-Produkcyjnym Teatru Bolszoj, gdzie placówka zarządza tworzeniem scenografii do dekoracji scenicznych, w tym linoleum scenicznego, rekwizytów i płócien. Zastosowana w drukarce technologia obrazowania LED cool cure pomaga obniżyć zużycie energii, a ponadto daje Teatrowi Bolszoj możliwość drukowania na szerokiej gamie elastycznych podłoży, w tym na cienkich lub specjalnych nośnikach, które nie są odporne na temperaturę generowaną przez  tradycyjne drukarki UV bądź lateksowe. Drukarka jest również wyposażona w szereg opcji dodatkowych; Teatr Bolszoj zdecydował się na biały atrament oraz Media Edge Guard, który umożliwia drukowanie na nośnikach o nierównych lub pofalowanych krawędziach takich jak tekstylia i tapety. 

Drukarka o szerokości 3,2 m jest ekonomiczną i wszechstronną maszyną LED do druku produkcyjnego i oferuje 7-pikolitrową technologię obrazowania UltraDrop firmy EFI, zapewniającą wysoką jakość druku. Drukarka umożliwia Teatrowi druk najwyższej jakości przy użyciu białego atramentu, a także oferuje najniższe na rynku zużycie atramentu na metr kwadratowy dzięki unikalnym właściwościom atramentów CMYK EFI-3M SuperRange XF.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI