Durst restrukturyzuje dział etykiet i opakowań giętkich
25 mar 2021 14:27

Grupa Durst wdraża zmiany w dziale etykiet i opakowań giętkich. Obecny menedżer oddziału Helmuth Munter z końcem 2021 r. przejdzie na emeryturę po ponad 40 latach pracy w firmie. Na stanowisku globalnego dyrektora ds. sprzedaży zastąpi go Thomas Macina. Urodzony w Tyrolu Południowym Macina przyszedł do Durst z HP Indigo, gdzie w ostatnim czasie pełnił obowiązki menedżera ds. biznesu etykietowego w Barcelonie.

Kariera zawodowa Thomasa Maciny w HP trwa od przeszło 15 lat i w tym czasie wyrobił sobie opinię eksperta w dziedzinie technologii druku cyfrowego. Przygodę z firmą Durst rozpoczął w lutym br. od okresu przygotowawczego, a w kwietniu obejmie stanowisko dyrektora ds. sprzedaży dla obszaru EMEA. Następnie w czerwcu przejmie obowiązki w zakresie globalnej sprzedaży produktów z sektora etykiet i opakowań giętkich.

Do momentu przejścia na emeryturę Helmuth Munter będzie nadal zaangażowany w przebieg okresu przejściowego, oferując doradztwo i wsparcie nowemu zespołowi menedżerskiemu, w którego skład wchodzi również Martin Leitner jako menedżer ds. produktów. Przez ostatnie 10 lat dział etykiet i opakowań giętkich osiągnął status ważnego segmentu biznesowego w Grupie Durst i – dzięki systemowi druku Tau RSC – znacząco przyczynił się do cyfrowej transformacji całego sektora. Systemy druku w jednym przebiegu Tau posiadają obecnie ok. 40 proc. udziału w rynku inkjetowego druku UV, z ponad 250 urządzeniami zainstalowanymi na całym świecie.

Wykorzystaliśmy sytuację związaną z pandemią COVID, by przygotować odejście ze stanowiska Helmutha Muntera, odpowiedzialnego za sukces segmentu etykiet – mówi Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Grupy Durst. - Wszyscy z Durst chcielibyśmy podziękować Helmuthowi za jego fantastyczne poświęcenie, doskonałe wyniki oraz lojalność. Cóż może być lepszego od odejścia na emeryturę u szczytu kariery? Życzymy Helmuthowi wszystkiego najlepszego w nowej fazie życia.

Jednocześnie chciałbym gorąco przywitać Thomasa Macinę w rodzinie Durst – dodaje Gamper. Niezmiernie cieszy nas pozyskanie dla firmy prawdziwego rynkowego eksperta, kogoś, kto ma swoje korzenie w Tyrolu Południowym. Obecna sytuacja pandemiczna była dla nas korzystna, ponieważ dała nam czas wystarczający, by zagwarantować płynną zmianę. Jestem pewien, że Thomas będzie nadal napędzał historię sukcesu Tau wspólnie z całym etykietowym zespołem.

Opracowano na podstawie informacji Grupy Durst

cript>