Testy potwierdzają jakość plotera Colorado 1650
30 mar 2021 12:10

Firma badawcza Keypoint Intelligence przygotowała Field Test Report, w którym oceniła ploter Colorado 1650 drukujący w technologii UVgel firmy Canon pod względem uzyskiwanej jakości obrazu, użyteczności oraz prędkości. We wszystkich tych kategoriach urządzenie w testach uzyskało bardzo dobre rezultaty. Eksperci podkreślili, że „wszechstronnie doskonałe osiągi czynią Colorado 1650 wyróżniającym się wyborem do wszystkich zastosowań druku w dużym formacie”.

Testy przeprowadzone przez ekspertów technicznych Keypoint Intelligence z zakresu druku produkcyjnego wykazały, że Colorado 1650 to prawdziwy tytan pracy. Oferuje wysoką sprawność działania we wszystkich testowanych scenariuszach, a co więcej, osiąga trzykrotnie wyższą szybkość niż średnia uzyskiwana przez konkurencyjne rozwiązania – i to dla każdego sprawdzanego trybu jakości druku. Elementy, które zostały wyróżnione w raporcie jako te, które przekładają się na wydajność urządzenia, to m.in. zautomatyzowana obsługa plotera, umożliwienie użytkownikowi samodzielnej wymiany części oraz opcja uzupełnienia tuszu w czasie pracy.

Eksperci podkreślają, że dzięki technologii Canon FLXfinish zarówno błyszczące, jak i matowe wydruki można uzyskać bez potrzeby zmiany tuszu czy zadrukowywanego podłoża. Co najważniejsze, przy zmianie trybu pracy z matu na błyszczący nie zaobserwowano wpływu na jakość obrazu – nawet przy największej szybkości drukowania. FLXfinish udoskonala również obsługę materiałów porowatych, także typu soft signage i niepowlekanych. Z kolei wykorzystywana w ploterze nowatorska technologia UVgel gwarantuje, że każda kropelka tuszu jest natychmiast utrwalana na materiale, co pozwala na ścisłą kontrolę przyrostu punktu rastrowego i uzyskanie bardziej precyzyjnej jakości obrazu. 

Kolorowe wydruki zostały w raporcie określone jako „niezmiennie jaskrawe, jednocześnie gwarantujące doskonałą neutralność w czerni i bieli oraz półtonach”. Co więcej, „Colorado 1650 wykazał się doskonałą precyzją kolorów PANTONE, generując wartości pomiaru Delta E00 nieprzekraczające średnio 2,32 na próbie 15 złożonych kolorów”. Wszystkie te czynniki stanowią istotną korzyść dla dostawców usług druku.

Co więcej, w raporcie podkreślono również, że dzięki zachowaniu stabilnych wymiarów podłoża, modułowej konstrukcji oraz możliwościom matowego wykończenia drukarka jest bardzo dobrze przystosowana do wykorzystywania na rynku tapet drukowanych cyfrowo, których udział ciągle rośnie.

Ploter okazał się również łatwy w konfiguracji, a możliwości drukowania dwustronnego pozwalają na prostą obsługę materiałów i zapewniają dłuższą oraz nieprzerwaną pracę. Zwracając uwagę na łatwość użytkowania, raport opisuje przystępny dla użytkownika interfejs Colorado 1650, a także to, jak pozwala on ograniczać przestoje w drukowaniu dzięki przejrzystemu monitorowaniu statusu zadania, prostemu w nawigacji 10,5-calowemu inteligentnemu panelowi sterowania oraz aplikacji do zdalnej obsługi.

David Sweetnam, director of EMEA/Asia Research and Lab Services w Keypoint Intelligence, mówi:  Praca z firmą Canon przy pierwszym z wielu naszych testów była dla nas bardzo satysfakcjonująca. Dzięki możliwości przetestowania modelu Colorado 1650 mogliśmy rozszerzyć nasz raport o rynek roll-to-roll. Z tego, co mieliśmy okazję zobaczyć oceniając maszynę, Colorado 1650 zdecydowanie wysoko zawiesza poprzeczkę na tym konkurencyjnym i rosnącym rynku.

Mathieu Peeters, senior director Strategic Marketing Large Format Graphics w Canon Production Printing, podsumowuje: Jesteśmy zachwyceni, że ploter Colorado 1650 przeszedł rygorystyczny test urządzeń wielkoformatowych Keypoint Intelligence i że poradził sobie tak dobrze. Naszym priorytetem w Canon jest zapewnienie, że oferujemy klientom i partnerom rozwiązanie, które dostarcza przełomową produktywność, najwyższą jakość druku i różnorodność obsługiwanych materiałów. Urządzenia z serii Colorado zostały zainstalowane w blisko 2 tys. punktów na całym świecie, a opinie ich użytkowników są dla nas bardzo budujące. Pochwała od niezależnego instytutu Keypoint Intelligence to doskonała okazja, aby dodatkowo zapewnić naszych klientów i partnerów o jakości i produktywności, jaką im oferujemy. To również dowód na doskonałe przygotowanie tego plotera do szybko rozwijającego się rynku drukowanych tapet.

Pełny raport Field Test Report od Keypoint Intelligence na temat Canon Colorado 1650 dostępny jest pod adresem: http://canon.sm/colorado1650report

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon