Esko finalizuje sprzedaż Kongsberg do OpenGate Capital
2 kwi 2021 05:43

Firma Esko, globalny dostawca zintegrowanego oprogramowania i rozwiązań dla sektora opakowań i etykiet, potwierdziła pomyślne zamknięcie sprzedaży swojego oddziału Kongsberg, zajmującego się cyfrowym wykańczaniem do OpenGate Capital w dniu 1 kwietnia 2021 roku.

OpenGate Capital to firma private equity z siedzibą w Los Angeles w Kalifornii, z europejskim biurem w Paryżu i inwestycjami na pięciu kontynentach. Nowa firma, Kongsberg Precision Cutting Systems, zatrudnia obecnie około 400 byłych pracowników Esko, którzy pracują w ośrodku badawczo-rozwojowym firmy w Kongsberg w Norwegii, w zakładzie produkcyjnym w Brnie w Czechach, w nowej siedzibie głównej w Gent w Belgii oraz w innych lokalizacjach na całym świecie.

 

Ta sprzedaż umożliwia zarówno Esko jak i Kongsberg Precision Cutting Systems rozwijać swoje własne strategiczne kierunki – skomentował Mattias Byström, prezes firm Pantone, Esko i X-Rite. - Jesteśmy przekonani, że pod kierownictwem Stuarta Foxa Kongsberg Precision Cutting ma przed sobą ekscytującą przyszłość. Życzymy zespołowi wszystkiego najlepszego!

Opracowano na podstawie informacji firm Esko