Otwarcie Centrum Pokazowego Konica Minolta we Wrocławiu
8 kwi 2021 08:30

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów z zachodnich i południowo-zachodnich stron Polski, Konica Minolta Business Solutions otwiera we Wrocławiu nowoczesne Centrum Pokazowe. Lokalizacja nie jest przypadkowa - Wrocław stał się uznanym w Europie ośrodkiem rozwoju nowoczesnych technologii, a Digital Innovation Square doskonale wpisuje się w wizerunek miasta.

Obowiązujące od ponad roku ograniczenia mają znaczny wpływ na działania branży poligraficznej. Mocno odczuwalne jest drastyczne zmniejszenie zamówień i nakładów. Drukarnie i punkty usługowe szukają skutecznych sposobów na zwiększenie dochodów. Konica Minolta pomaga im w tym dzieląc się wiedzą z zakresu efektywnego wykorzystania urządzeń cyfrowych przy tworzeniu wysokomarżowych produktów.

Nowo powstały Digital Innovation Square to najnowsza technologia na wyciągniecie ręki. Opiekę nad Centrum Pokazowym we Wrocławiu obejmie Krystian Maniecki, nowy pracownik w szeregach Konica Minolta z 22-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Jako operator, podczas prezentacji dla klientów będzie odpowiedzialny za pełne przedstawienie optymalizacji procesu drukowania, uwzględniając wszystkie czynności związane z przyrządem maszyn i późniejszym kontrolowaniem jakości drukowania oraz wykańczania.

Otwarcie Digital Innovation Square we Wrocławiu odbędzie się w formie wydarzenia online zatytułowanego Siła doznań sensorycznych napędem dla biznesu poligraficznego”. Transmisja na żywo odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 11.00.

Jako prelegenci wystąpią: Brygida Dzidek - Architekt Rozwiązań Haptycznych, CEO Haptology, Lena Mitkowa - członkini zarządu IBRA Instytut Brandingowy, Mateusz Woźniak - dyrektor Działu Rozwiązań Produkcyjnych Konica Minolta Business Solutions Polska. Moderatorem panelu dyskusyjnego będzie Krystian Maniecki.

Podczas spotkania prelegenci porozmawiają o roli doświadczenia sensorycznego i wartości uszlachetnienia wypukłego w produkcji drukowanej. Omówione zostaną kwestie implementacji i dochodowości biznesu, a także możliwości, jakie oferuje klientom Konica Minolta w zakresie druku oraz lakierowania cyfrowego.

Transmisja będzie dostępna na kanałach:

Facebook
https://www.facebook.com/events/184087136726949/
YouTube  https://youtu.be/7aCj4oBAEMg

Centrum Pokazowe we Wrocławiu jest wyposażone w następujące urządzenia:

  • AccurioPress C4080 - cyfrowy system produkcyjny do druku kolorowego
  • MGI JetVarnish 3D One - urządzenie do cyfrowego lakierowania wybiórczego 3D dla formatów B3+

Znajduje się przy ulicy Grabiszyńskiej 241A we Wrocławiu. Rejestracja na indywidualne prezentacje jest dostępna na stronie: http://showroom.konicaminolta.pl/spotkajmy-sie/

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta