Esko wprowadza AVT iCenter
12 kwi 2021 12:18

W dniu 12 kwietnia firma Esko zaprezentowała AVT iCenter, swoją najnowszą innowację w dziedzinie kontroli druku, która umożliwia producentom etykiet łatwe zarządzanie standardami jakości i produkcji w zakresie zleceń, urządzeń drukujących, dyżurów pracy, a nawet zakładów produkcyjnych.

Unikatowa, oparta na chmurze platforma integruje się z rozwiązaniami Esko Automation Engine i AVT Helios w zakresie automatycznej kontroli inline w druku etykiet i druku wąskowstęgowym. Łącząc prepress z inspekcją iCenter umożliwia użytkownikom kontrolę i zapewnia jedno ustandaryzowane źródło prawdziwych danych w całym procesie ustawiania kontroli jakości - powiedział Ornit Gluzman, dyrektor ds. aliansów i rozwiązań przepływu pracy w Esko AVT.

W obliczu coraz krótszych terminów realizacji i spadających nakładów dzisiejsi dostawcy etykiet już teraz muszą stawiać czoło poważnym wyzwaniom. Są one potęgowane przez ograniczenia związane z silosowymi aplikacjami i powielaniem danych w procesach przygotowania do druku, kontroli i produkcji.

Proces konfigurowania zadań kontrolnych jest często ręczny i fragmentaryczny, co prowadzi do znacznej straty czasu przy ustalaniu odpowiedniego poziomu jakości dla każdego zadania przed wydrukiem, a następnie oczekiwaniu na zatwierdzenie przez przełożonych - powiedział Ornit. - Jednocześnie ręczny proces utrudnia kontrolowanie jakości zadań przez różnych operatorów i systemy, a niedokładne lub niespecyficzne ustawienia kontroli jakości mogą dramatycznie wpłynąć na szybkość produkcji.

Jednak dzięki iCenter standardy kontroli są definiowane tylko raz, a następnie automatycznie wykorzystywane w całym procesie do każdego realizowanego na bieżąco działania - powiedział Ornit. Oznacza to, że standardy jakości - a tym samym produkty - są spójne we wszystkich zakładach, a w pełni bezobsługowe działanie maszyn eliminuje konieczność wprowadzania danych przez operatora i w konsekwencji ludzkie błędy.

Ornit wyjaśnił, że dzięki zautomatyzowanemu, bezdotykowemu przepływowi pracy z pomocą zintegrowanego rozwiązania AutoSet firmy Esko, iCenter umożliwia producentom etykiet i materiałów wąskowstęgowych wyeliminowanie błędów oraz korzystanie ze spójnych, niezmiennych i obowiązujących w całej firmie standardów jakości kontroli.

Przygotowywanie kontroli odbywa się automatycznie, w oparciu o uczenie maszynowe i analizę obrazu opartą na sztucznej inteligencji – dodał - a dodatkowo zapewnione jest wsparcie dla operacji realizowanych w wielu lokalizacjach, tak by zapewnić spójność w całej firmie, niezależnie od tego, w którym zakładzie wykonywane jest zadanie.

Dzięki całkowitej cyfryzacji operator musi jedynie wpisać nazwę zadania lub zeskanować kod kreskowy, a iCenter pobiera i stosuje wszystkie standardy dla danego zlecenia - cały proces trwa zaledwie 20-30 sekund – podkreślił Ornit.

Wdrożenie AVT iCenter to element najnowszej gamy innowacji i uaktualnień rozwiązań firmy Esko, opracowanych w celu zapewnienia jeszcze większej funkcjonalności zintegrowanego oprogramowania i sprzętu, a także dostarczenia wyjątkowej wartości klientom z branż opakowań, etykiet i szerokiego formatu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Esko

 

error: Kopiowanie zabronione!