Manualne podawanie zwiększa potencjał drukarki Eddie
14 kwi 2021 09:23

Eddie to pierwsza i jedyna w świecie desktopowa drukarka certyfikowana przez NSF i GMP, przeznaczona do bezpośredniego nadruku jadalnych farb na ciastka i inne produkty spożywcze. 14 kwietnia br. firma DTM Print, międzynarodowy producent OEM i dostawca rozwiązań dla specjalistycznych systemów druku, wprowadziła opcję ręcznego podawania wraz z niestandardowymi tackami, dzięki czemu Eddie stał się bardzo wszechstronną drukarką do żywności.

 

Wykorzystanie dołączonego podajnika karuzelowego sprawia, że Eddie może drukować na nadających się do tego produktach spożywczych, takich jak ciasteczka, cukierki, biała czekolada, herbatniki, pianki, czekoladowe dropsy (lentilki) i wiele innych, o maksymalnej średnicy 89 mm i wysokości 20-25 mm. Tryb ręczny zwiększa te parametry do maksymalnie 120 x 120 mm i umożliwia zadrukowywanie grubszych elementów o maksymalnej wysokości 27 mm. Jest to szczególnie ważne w przypadku drukowania na makaronikach.

Ten bardzo znany francuski wyrób cukierniczy składa się z różnych miękkich nadzień umieszczonych pomiędzy dwoma połówkami ciasteczek na bazie bezów. Wszystkie części po złączeniu są zbyt wysokie, aby można było zadrukować kompletny makaronik z zastosowaniem automatycznego podajnika. Dzięki zastosowaniu ręcznego podawania i „tacy do makaroników" piekarze i cukiernicy mogą teraz drukować na gotowych produktach, oszczędzając mnóstwo czasu.

„Tacka na makaroniki” jest jedną z kilku nowych tacek na żywność zaprojektowanych specjalnie dla Eddie przez DTM Print, obok tacki na lentilki w czekoladzie i tacki z grawerowaną siatką, która znacznie ułatwia pozycjonowanie produktów spożywczych, pozwalając umieścić je zgodnie z wzorem. W przygotowaniu znajduje się kolejna tacka z siatką generyczną i szpilkami pozwalającymi zamocować kontur o dowolnym kształcie. Dzięki zastosowaniu niestandardowych tacek produkcja wielu artykułów w jednym przebiegu (np. maksymalnie pięciu makaroników lub 64 czekoladowych dropsów) jest łatwa, precyzyjna i - w zależności od artykułu – także szybsza. DTM Print oferuje również usługę produkcji tacek według specyfikacji klienta.

Klienci, którzy posiadają już drukarkę Eddie, a teraz chcieliby skorzystać z opcji ręcznego podawania papieru, muszą jedynie zaktualizować PrintHub. Odpowiednie poprawki zostały już wprowadzone w nowym firmware (v1.25) oraz PrintHub (v1.8.1.11). W przypadku podawania ręcznego karuzela nie musi być już podłączona do drukarki.

Koszt Eddie to 2995 euro (sugerowana cena producenta). Tacki, które kosztują od 29,95 do 49,95 euro, są dostępne bezpośrednio w DTM Print lub za pośrednictwem autoryzowanych partnerów firmy w Europie, na Środkowym Wschodzie oraz w Afryce.

Opracowano na podstawie informacji firmy DTM Print