Premiera Xeikon CX50
15 kwi 2021 08:47

Firma Xeikon poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowej, ekologicznej i ekonomicznej maszyny cyfrowej, będącej odpowiedzią na współczesne wyzwania związane z produkcją tapet.

Nowy Xeikon CX50, kluczowa część pakietu Wall Deco Suite firmy Xeikon, jest wyposażony w przyjazną dla środowiska technologię suchego tonera Xeikon z rozszerzoną gamą kolorów. Xeikon Wall Deco Suite to kompleksowe, usprawnione rozwiązanie, którego funkcje zostały opracowane w celu ekonomicznego tworzenia kreatywnych dekoracji ściennych, w tym niestandardowych ilustracji i fotomurali w krótkich seriach. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu konsumentów na zindywidualizowane wnętrza, cyfrowy Xeikon CX50 oferuje nieograniczoną swobodę twórczą na rozmaitych podłożach, gdzie każdy wydrukowany produkt może być wyjątkowy.

Dimitri Van Gaever, dyrektor segmentu rynku ds. grafiki, stwierdza: Xeikon po raz kolejny stał się liderem we wprowadzaniu na rynek kompletnego, kompleksowego rozwiązania do produkcji dekoracji ściennych. Xeikon CX50, który idealnie pasuje do naszej oferty rozwiązań do tapetowania, można uplasować w połowie między podstawową opcją Xeikon 3050 REX a naszą wysokiej klasy cyfrową maszyną Xeikon CX500. W przypadku wyższych prędkości Xeikon CX50 można zmodernizować z 20 m/min do 30 m/min. Dzięki technologii suchego tonera i zaawansowanym możliwościom zarządzania kolorami z interfejsami nowej generacji i połączeniem z chmurą, Xeikon CX50 simplex został zaprojektowany tak, aby zapewnić optymalne rezultaty pracy.

Branża dekoracji ścian ma ogromny potencjał, jednak zamówienia online, surowsze kontrole środowiskowe i zapotrzebowanie konsumentów na unikalne produkty stanowią szereg wyzwań dla konwencjonalnych producentów tapet. Xeikon stara się pomagać klientom w zwiększaniu rentowności biznesu i napędzaniu wzrostu poprzez kreatywne rozwiązania. Stąd idea zaprojektowania i rozwijania pakietu Wall Deco Suite, mająca zapewnić firmom kompleksowe, opłacalne rozwiązanie przynoszące wymierne korzyści.

Podobnie jak inne maszyny tego producenta, Xeikon CX50 jest napędzany przez potężny i inteligentny cyfrowy interfejs Xeikon X-800, który zapewnia pełną automatyzację oraz integrację. Przepływ pracy Digital Front End (DFE) firmy Xeikon stanowi tu rynkowy wyróżnik, umożliwiając integrację ze zwykłymi systemami ERP i MIS. Proces roboczy X-800, który jest taki sam we wszystkich rozwiązaniach z suchym tonerem firmy Xeikon, obejmuje funkcję „układu plakatu” dla murali i tapet, aby zapewnić natychmiastową rejestrację i bezproblemową instalację. Dokładność odwzorowania kolorów jest gwarantowana przez wbudowany spektrometr inline i opcjonalną kamerę rejestrującą.

Xeikon CX50 oferuje spójność kolorów i rozszerzoną ich gamę – suchy toner jest dostępny w kolorach CMYK, czerwonym, niebieskim, zielonym, pomarańczowym i magenta, a także w dodatkowych kolorach takich jak nieprzezroczysty biały i kolory produkowane na życzenie klienta.

Narzędzia do wykańczania inline zostały przewidziane w pakiecie produkcyjnym Xeikon Wall Deco i obejmują: lakierowanie na bazie wody, cięcie wzdłużne, usuwanie odpadów oraz przewijanie. W ten sposób w ramach jednej operacji powstaje w pełni wykończona, gotowa do wysyłki rolka tapety.

Van Gaever podsumowuje: Częścią stałej propozycji firmy Xeikon jest oferowanie narzędzi pomagających klientom w napędzaniu rozwoju ich biznesu. Uważamy, że udana i opłacalna inwestycja w cyfrowe rozwiązanie produkcyjne działa najlepiej, gdy jest oparta na oczekiwanych i realistycznych nakładach. Xeikon CX50 jest idealny dla osób pracujących przy produkcji dekoracji ściennych w przypadku elastycznych zamówień realizowanych w krótkich seriach. Dzięki możliwości modernizacji do wyższych prędkości inwestycja ta zapewnia i zabezpiecza przyszły rozwój przedsiębiorstwa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy pomóc klientom w dokonywaniu odpowiednich i właściwych wyborów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon