BOBST zaprasza na wirtualne wydarzenie dla branży opakowaniowej
16 kwi 2021 10:54

Na początek czerwca firma BOBST zaplanowała 4-dniowe wydarzenie, w którego obszernym programie znajdzie się szereg webinariów i dyskusji na żywo, obejmujących wszelkie aspekty produkcji zarówno opakowań, jak i etykiet. Każdy dzień będzie poświęcony innemu sektorowi przemysłu opakowaniowego, a obecni podczas spotkań eksperci przedstawią nowości oraz zwrócą uwagę na najistotniejsze kwestie związane z optymalizacją procesu produkcyjnego.

DNI OTWARTE BOBST 2021, które odbędą się pod hasłem „Kształtujemy przyszłość branży opakowań”, zaplanowane są na 7-10 czerwca br. Każdy dzień będzie skoncentrowany na jednym sektorze branżowym – wypełnią go liczne spotkania i prezentacje dotyczące nowych technologii, rozwiązań i usług w zakresie produkcji etykiet, opakowań giętkich, tektury litej oraz falistej.

To wirtualne wydarzenie zaplanowano w taki sposób, by dać pełną elastyczność wyboru osobom zainteresowanym udziałem w tym przedsięwzięciu. Podczas rejestracji można wybrać dowolną sesję w dowolnym dniu zgodnie z najbardziej interesującą nas tematyką.

Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób BOBST wdraża rozwiązania w zakresie bycia po(d)łączonym, cyfryzacji, automatyzacji i zrównoważonego rozwoju we wszystkich technologiach, które mają pomagać producentom w optymalizowaniu procesów. Wszystkie webinaria będą transmitowane w języku angielskim. Podczas sesji pytań i odpowiedzi na żywo uczestnicy będą mogli zadawać pytania prelegentom, wśród których znajdą się między innymi eksperci branżowi i producenci.

Poniedziałek 7 czerwca będzie przeznaczony dla branży etykiet. Webinaria będą dotyczyły technologii cyfrowego druku atramentowego, fleksograficznego oraz uniwersalnej technologii AIO (all in one) łączącej druk fleksograficzny z atramentowym. Przekazane informacje mają pomóc producentom etykiet w optymalizacji całego procesu produkcyjnego.

Wtorek 8 czerwca będzie poświęcony opakowaniom giętkim i temu, jak producenci opakowań mogą zmieniać stojące przed nimi wyzwania w sukcesy biznesowe. Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się: nowa maszyna fleksograficzna MASTER CI oraz przyjazne dla środowiska materiały kaszerowane, druk oneECG i podłoża nadające się do recyklingu. Wszystkie te rozwiązania są elementem nowego podejścia do realizacji zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Środa 9 czerwca będzie przeznaczona dla producentów z branży tektury litej. Eksperci szczegółowo omówią innowacje w zakresie druku, wycinania oraz składania i sklejania. Jedną z nich jest nowa złociarka z możliwością krzyżowego nakładania folii w ramach nowej techniki złocenia.
Czwartek 10 czerwca będzie dniem producentów z branży tektury falistej. Optymalizacja procesów produkcyjnych, wszechstronność i automatyzacja będą kluczowymi zagadnieniami, które zostaną omówione z myślą o uzyskiwaniu przez wytwórców lepszej wydajności i skuteczniejszym zaspokajaniu wymogów handlu e-commerce.  

Podczas DNI OTWARTYCH BOBST 2021 będą toczyć się dyskusje, w jaki sposób możemy wspólnie kształtować przyszłość branży opakowań. Chociaż oczywiście jesteśmy rozczarowani, że nadal nie możemy zaprosić uczestników na wydarzenie stacjonarne, dokładamy wszelkich starań, by pozostać w kontakcie ze wszystkimi naszymi klientami oraz z całą naszą branżą – informuje prezes Jean-Pascal Bobst.

Firma BOBST jest jednym z czołowych na świecie dostawców urządzeń przetwórczych i maszyn drukujących dla branży etykiet, opakowań giętkich oraz tektury litej i falistej.

Firma założona w 1890 roku w Lozannie przez Josepha Bobsta działa obecnie w ponad 50 krajach – posiada 19 zakładów produkcyjnych w 11 krajach i zatrudnia ponad 5600 osób na całym świecie. Firma odnotowała skonsolidowany obrót w wysokości 1,372 mld CHF w roku zakończonym 31 grudnia 2020 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST

cript>