Kodak przejmuje aktywa firmy ECRM Inc. w zakresie urządzeń CTP
19 kwi 2021 14:54

Firma Eastman Kodak ogłosiła 19 kwietnia br., że nabyła aktywa firmy ECRM Incorporated w zakresie urządzeń CTP dla branży poligraficznej. ECRM, z siedzibą w Massachusetts (USA), jest światowej klasy firmą produkcyjną i jednym z globalnych globalnym liderów w dziedzinie technologii obrazowania dla branży komunikacji graficznej. Transakcja obejmuje sprzęt, kontrakty, zapasy oraz własność intelektualną przejmowanego biznesu. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Kodak jest jednym z liderów w dziedzinie druku komercyjnego, oferującym kompleksowe portfolio tradycyjnych i cyfrowych rozwiązań, które pomagają drukarniom zwiększyć ich produktywność i rentowność.  Przejęcie biznesu ECRM jeszcze bardziej wzmocni pozycję Kodaka w segmencie CTP w branży druku komercyjnego.

To przejęcie odzwierciedla zaangażowanie firmy Kodak w branżę poligraficzną i nasze nastawienie na inwestowanie we wzrost - powiedział Jim Continenza, prezes wykonawczy i dyrektor generalny firmy Kodak.  - Nabycie aktywów tak imponującej firmy, jaką jest ECRM, czyni nas jeszcze silniejszym graczem w segmencie CTP; będziemy nadal szukać sposobów na lepszą obsługę klientów w całym spektrum druku tradycyjnego i cyfrowego.

W następstwie pełnego wyzwań roku pandemii i w rocznicę 50-lecia ECRM zdecydowaliśmy, że zasłużyliśmy na odpoczynek po wielu dekadach sukcesów. Jednocześnie chcemy chronić i obsługiwać naszych wielu długoterminowych klientów z firmą o ugruntowanej pozycji, o odpowiedniej wielkości, kompetencjach w zakresie CTP i zasobach.  Z przyjemnością oddajemy dziś nasze aktywa w ręce firmy Kodak - skomentował Rick Black, prezes i dyrektor generalny ECRM.

Opracowano na podstawie informacji firmy Kodak