Koenig & Bauer na virtual.drupa
19 kwi 2021 13:06

Firma Koenig & Bauer weźmie udział w targach virtual.drupa, przy okazji których zorganizuje kilka prezentacji „na żywo”. Producent maszyn do druku pokaże między innymi swoje rozwiązania do zarządzania produkcją oraz inteligentnej cyfryzacji. Wraz ze swym partnerem w ramach spółki joint venture, firmą Durst, po raz pierwszy pokaże w akcji maszynę VariJET106 przeznaczoną do cyfrowego zadruku pudełek składanych. Całkowicie wirtualna edycja wiodących w branży targów odbędzie się w dniach od 20 do 23 kwietnia 2021 r.

Firma w czasie swych wirtualnych prezentacji skupi się na tematyce produkcja opakowań. Pudełka składane, tektura falista czy folie - Koenig & Bauer ma w swoim portfolio odpowiednie rozwiązania do różnych zastosowań. Na virtual.drupa będzie można zobaczyć na żywo procesy produkcji pudełek składanych. Całkowity przebieg prac, od druku przez sztancowanie aż po klejenie, będzie zrealizowany na maszynach Koenig & Bauer: Rapida 106 X, CutPRO X 106 i Omega Allpro 110.

Na żywo: nowa Rapida 106 X

Goście targów zyskają wgląd w procesy druku opakowań i wykańczania dzięki drukującej w jednym przebiegu cyfrowej maszynie RotaJet oraz fleksograficznej Evo XC do niskich i średnich nakładów. Koenig & Bauer pokaże również CorruJET, CorruCUT oraz CorruFLEX dla segmentu druku i wykańczania opakowań z tektury falistej.

Koenig & Bauer zaprezentuje również prelekcję na temat tego, w jaki sposób usieciowione maszyny, sztuczna inteligencja oraz inne usługi oparte na danych mogą wspomóc drukarnie w podnoszeniu wydajności ich procesów.

Po raz pierwszy pokazany zostanie na żywo druk cyfrowy na nowej maszynie VariJET 106 do cyfrowego druku pudełek składanych. To hybrydowe urządzenie stworzone w ramach spółki joint venture Koenig & Bauer Durst wykorzystuje sprawdzoną technologię atramentową Durst i platformę średnioformatowych maszyn Rapida.

Z rozkoszą spotkalibyśmy się osobiście z naszymi klientami – podkreśla Dagmar Ringel, szefowa ds. komunikacji i marketingu korporacyjnego w Koenig & Bauer. Jednak po przesunięciu ubiegłorocznej drupy pandemia koronawirusa w 2021 r. nadal wymaga stosowania alternatywnych sposobów prezentacji produktów, dyskusji i dzielenia się wiedzą branżową. Dzięki naszym prezentacjom na żywo, prelekcjom oraz dyskusjom panelowym nasi eksperci wyczarują odrobinę atmosfery prawdziwych targów na ekranach.

Opracowano na podstawie informacji Koenig & Bauer