Global Graphics Group wprowadza SmartDFE
20 kwi 2021 08:48

Firma Global Graphics poinformowała o wprowadzeniu SmartDFE, pierwszego produktu opracowanego wspólnie przez wszystkie spółki należące do grupy. Global Graphics Software, HYBRID Software, Meteor Inkjet i Xitron współpracowały przy tworzeniu inteligentnego interfejsu cyfrowego dla branży etykiet i opakowań.

 

SmartDFE został zaprojektowany jako część w pełni zautomatyzowanego rozwiązania produkcyjnego realizującego koncepcję Przemysłu 4.0, integracji MIS, a także łączności ze zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi za pośrednictwem OPC UA.

W ramach jednego, potężnego systemu znajdziemy między innymi narzędzia do: tworzenia gotowych do druku plików PDF; przepływu i automatyzacji pracy, połączenia z systemami informatycznymi przedsiębiorstwa; optymalizacji jakości obrazu oraz przesyłania danych bezpośrednio do głowic drukujących za pośrednictwem Harlequin Direct.

Ostatnia z wymienionych funkcji - transfer danych odbywa się z zawrotną prędkością, osiąganą za pomocą oprogramowania i elektroniki Meteor lub za pośrednictwem platformy Navigator DFE firmy Xitron. Rozwiązanie spełnia zapotrzebowanie na w pełni zmienne dane, zapewnia kontrolę nad przepływem pracy i dostarcza cennych informacji na temat kontroli jakości, inspekcji, konserwacji urządzeń oraz kontroli zapasów.

Mike Rottenborn, dyrektor generalny Global Graphics Group, komentuje: Cyfrowe systemy drukujące są coraz bardziej inteligentne, a innowacje możemy zaobserwować szczególnie w segmencie etykiet i opakowań. Te urządzenia potrzebują „inteligentnego” cyfrowego interfejsu, co często jest wyzwaniem dla wielu producentów OEM. Firma Global Graphics opracowała SmartDFE, aby uprościć integrację interfejsu cyfrowego i maszyny cyfrowej oraz skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Zaprojektowany jako serce w pełni zautomatyzowanego systemu produkcyjnego, SmartDFE obejmuje: edycję PDF; układ i zautomatyzowany druk zmiennych danych (VDP) z HYBRID Stepz i CLOUDFLOW; szacowanie kosztów pracy i kontrolę produkcji, które łączą się ze Smart Factory za pomocą OPC UA (Open Platform Communications Unified Architecture); rasteryzację przy użyciu Harlequin Direct oraz przepływ danych bezpośrednio do głowicy drukującej (Meteor Inkjet lub Xitron).

SmartDFE jest dostępny we wszystkich czterech spółkach Global Graphics Group. Spółki zależne specjalizują się m.in. w oprogramowaniu do druku oraz rozwiązaniach w zakresie przemysłowych głowic drukujących. Global Graphics jest jednym z wiodących producentów zintegrowanych rozwiązań programowych i sprzętowych dla grafiki i przemysłowego druku atramentowego. Klientami są wiodący producenci maszyn jak np.: HP, Canon, Durst, Roland, Hymmen oraz setki drukarń opakowaniowych i przetwórców na całym świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Global Graphics