DuPont pokazał nowości na wirtualnej drupie
21 kwi 2021 08:30

W ramach swojego udziału w tegorocznych wirtualnych targach drupa w roli Złotego Partnera firma DuPont zaprezentowała już pierwszego dnia swoją nową rodzinę płyt Cyrel EASY R oraz termiczny procesor do płyt fleksograficznych DuPont Cyrel FAST 3000 TD.

Cyrel EASY R to rodzina nowych rozwiązań, które zachowują zalety płyt fotopolimerowych Cyrel EASY z wbudowanym płaskim punktem, a jednocześnie posiadają nowe atrybuty ułatwiające obsługę i zwiększające wydajność w druku, szczególnie w przypadku opakowań giętkich i etykiet. W skład rodziny wchodzą płyty fotopolimerowe nadające się do wywoływania termicznego i solwentowego, dostępne z gładką lub strukturalną powierzchnią, dzięki czemu zapewniają optymalne dopasowanie do różnych warunków druku.

Jak przekonuje producent, Cyrel EASY R gwarantuje podwyższoną trwałość punktów zapewniając wysoką rozdzielczość druku, niezawodną powtarzalność przy dużych nakładach, a także doskonały transfer farby i najwyższą jakość przy zadrukowywaniu różnych podłoży.

Liming Zhu, dyrektor generalny firmy Jielong Art Printing, pierwszego użytkownika nowych płyt, powiedział: Płyty EASY R pozwoliły nam utrzymać najwyższy poziom zadowolenia klientów, ponieważ płyty EFXR charakteryzują się znakomitą wydajnością w zakresie transferu punktów, linii i farby.

System Cyrel FAST 3000 TD jest najnowszym uzupełnieniem gamy bezrozpuszczalnikowych fleksograficznych procesorów do produkcji płyt, oferującym najwyższą wydajność i osiągi oraz pomagającym w zmniejszeniu kosztów i czasu obróbki, jak również negatywnego wpływu na środowisko w porównaniu z innymi dostępnymi metodami solwentowej produkcji płyt – teraz o rozmiarach 50x80 cali. 

Dzięki wyeliminowaniu rozpuszczalników - w tym wody - z procesu produkcji, system Cyrel FAST 3000 TD pozwala produkować płyty o maksymalnych wymiarach, które nie wymagają suszenia i mogą być przygotowane w czasie krótszym niż 30 minut. Dzięki takiej samej wydajności jak inne systemy Cyrel FAST, 3000 TD oferuje klientom z branży opakowań giętkich i innym użytkownikom wykonującym prace wielkoformatowe z wysoką wydajnością rozwiązanie, które pomaga ograniczyć czasy przestojów, zużycie energii i wpływ na środowisko.

Opracowano na podstawie informacji firmy DuPont