Zapraszamy do lektury kwietniowego wydania „Poligrafiki”!
22 kwi 2021 12:01

W najnowszym wydaniu koncentrujemy uwagę na temacie Drukarni 4.0 i ogólnie elementach Przemysłu 4.0 w poligrafii.

Znajdziecie w nim Państwo wyniki badań dotyczących transformacji technologicznej firm w nowej pandemicznej rzeczywistości – oczywiście w kierunku Przemysłu 4.0; w kolejnym materiale fachowcy starają się udowodnić, że czas już także na Print 4.0. W ewolucji produkcji poligraficznej wiodąca rola przypada robotyce i sztucznej inteligencji, a sztuczna inteligencja w przemyśle to m.in. autonomiczne fabryki. Wyzwaniom dla branży produkcyjnej związanym z Przemysłem 4.0 poświęcona była wirtualna konferencja zorganizowana przez Polski Instytut Rozwoju Biznesu, z której relację znajdziecie Państwo również w kwietniowej „Poligrafice”. Jedną z koniecznych zmian zachodzących w firmach w związku z Przemysłem 4.0 jest zarządzanie procesowe, o czym interesująco mówi Wojciech Jędrzejewski, prezes firmy Tisoft.

Na temat rynku poligraficznego w czasie pandemii, zachodzących na nim zmian i pojawiających się nowych potrzeb oraz podejmowanych przez firmy działań w celu sprostania tej sytuacji wypowiadają się: Marek Banasiuk, dyrektor handlowy Działu Offsetowego PHOENIX Xtra Print Polska i Marek Cholewa, prezes firmy Europapier Polska.

Poza tym m.in.: nowy zakład produkcyjny hubergroup Polska w Nowej Wsi Wrocławskiej, dzięki któremu polski oddział stał się trzecią europejską firmą produkującą wyroby w ramach koncernu hubergroup; ewolucja rynku grafiki ekspozycyjnej z aktywnym udziałem firmy EFI; nowa seria drukarek Mimaki i nowości swissQprint; pierwszy ploter Jeti Tauro H3300 UHS w Ameryce Płn.

Nie zabrakło też ekscytujących newsów z rodzimych zakładów poligraficznych: ponad milion etykiet dziennie drukują Mazowieckie Zakłady Graficzne na maszynie Mark Andy Performance Series P7, a drukarnia Solidbox zrealizowała innowacyjny unijny projekt nowego sposobu produkcji opakowań i materiałów POS dzięki maszynie Rapida 164.

W najnowszym wydaniu „Poligrafiki” znajdziecie Państwo jeszcze wiele innych interesujących artykułów, do lektury których gorąco zachęcamy!