Innowacyjne rozwiązania Comexi na targach drupa 2021
23 kwi 2021 08:37

Comexi przedstawiła swoje innowacyjne rozwiązania dla branży druku i przetwórstwa opakowań giętkich na targach drupa. W tym roku najważniejsze dla branży poligraficznej targi odbyły się w dniach 20-23 kwietnia, wyjątkowo w formacie cyfrowym. Podczas tego wydarzenia Comexi zaprezentowała nowości w dziedzinie druku fleksograficznego, offsetowego i cyfrowego, a także laminowania i cięcia wzdłużnego.

Podstawowym filarem Comexi jest zrównoważony rozwój i troska o środowisko globalne, którą przenosimy na nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie drukowania i przetwarzania. Przyjmujemy odpowiedzialność za opakowania elastyczne i wierzymy nie tylko w znalezienie bardziej zrównoważonych alternatyw, ale także w gospodarkę o obiegu zamkniętym jako samo rozwiązanie globalne - wyjaśnia Jorge Serra, dyrektor marketingu Comexi. - Innowacje, automatyzacja i cyfryzacja to nasze atuty w zakresie wysokiej jakości profesjonalnych usług, które gwarantują optymalne wdrażanie naszych produktów w branży. Wszystko to miało na celu urzeczywistnienie motta Comexi: Lepsze opakowanie. Lepszy świat.

W czasie virtual.drupa Comexi poprowadziła 7 bezpłatnych webinariów, które były otwarte dla wszystkich zarejestrowanych odwiedzających targi. Dwa seminaria internetowe poświęcone były nowościom Comexi na rok 2021 oraz innowacyjnym rozwiązaniom Comexi w zakresie opakowań giętkich. Ponadto seminaria internetowe poświęcone zrównoważonemu drukowaniu i rozwojowi
w procesach przetwarzania dotyczyły kwestii zrównoważonego rozwoju. W następnych trzech seminariach internetowych omówiono INDUSTRY 4.0 (cyfrowa rewolucja w druku na opakowaniach giętkich, opłacalna automatyzacja zwiększająca wydajność procesów pakowania elastycznego
i nie tylko: innowacje usługowe Comexi zwiększające wydajność).

Ewolucja Comexi F2

Drupa to punkt wyjścia dla nowej generacji maszyn Comexi: aby zachować ergonomię i wydajność maszyn drukujących Comexi F2, a także uzyskać najwyższe parametry drukowania i maksymalną jakość druku dzięki automatyzacji i pomocy dla operatora, opracowanej w ramach technologii GeniusTech.Nowa ewolucja F2 zawiera najnowsze osiągnięcia w systemach zapobiegających biciom podczas drukowania  (GeniusRun), systemy farbowe (GeniusFlow i GeniusDoctoring) oraz wydajność suszenia (GeniusDry).

Comexi Offset CI Evolution

Od czasu wprowadzenia na rynek w 2012 r. technologia druku offsetowego z centralnym cylindrem ewoluowała, uzyskując sprawdzoną wydajność w zakresie opakowań giętkich i etykiet. Nowa Comexi Offset CI Evolution jest wyposażona w system utwardzania EB, zapewnia większą ochronę powierzchni opakowań monofoliowych nadających się do recyklingu. Nie zawiera rozpuszczalników, zapewnia wysoką jakość druku, pozwala na szybsze przygotowanie do druku i wykonuje formy drukowe w technologii offsetowej po niższych kosztach w stosunku do flekso czy rotograwiury. Ten nowy model
o zwiększonej wydajności ma nowe funkcje automatyzacji, a także nowe opcje, w tym sterowanie kolorami.

Comexi ML2

Ten laminator zawiera nowe osłony i opcje, które ułatwiają przetwarzanie opakowań giętkich, dzięki czemu Comexi ML2 będzie coraz bardziej wydajną maszyną. Wśród tych opcji wyróżnia się system Closed Loop Comexi, który pozwala na automatyczną regulację gramatury nanoszonego kleju bez rozpuszczalników, zachowując ją podczas całej produkcji. Co więcej, automatyczny system regulacji nanoszenia Cold sealu w registrze mark-to-mark pozwala uniknąć interwencji operatora i znacznie zmniejsza straty materiału oraz straty czasu przezbrajania. Ostatecznie celem tych dwóch systemów jest ułatwienie przygotowania pracy  i uczynienie maszyn bardziej automatycznymi.

Comexi S1 DS

Nowa bobiniarka Comexi S1 DS jest maszyną dwuwałową, która koncentruje się na dużych średnicach wyjściowych i ma wszystkie dostępne automatyzacje. Będzie w stanie pracować z prędkością 1000 m/ min, co czyni ją najszybszą maszyną w historii Comexi. Ta krajarka zapewnia wysoką wydajność przy długich seriach, a także optymalną elastyczność przy zmianie formatu.

Comexi D4 i Comexi Digiflex

Po 67 latach dostarczania rozwiązań dla sektora opakowań giętkich Comexi wprowadzi na rynek nowe maszyny w technologii cyfrowej, umożliwiające przemysłowi sprostanie szybko rosnącym potrzebom rynku. Comexi Digiflex z listwą cyfrową in-line to rozwiązanie, które można zainstalować na maszynach drukujących z centralnym cylindrem, laminatorach i bobiniarkach.Jest to rozwiązanie konfigurowalne i umożliwia drukowanie zmiennych danych, w tym m.in. kodów QR, Datamatrix, kodów kreskowych czy numeracji przy prędkości 250 m/min. Dzięki nisko migrującej farbie UV In-line, drukowanie na tej maszynie jest zgodne z przepisami dotyczącymi pakowania żywności.Nowa, nadchodząca cyfrowa drukarka atramentowa na bazie tuszy wodnych Comexi D4 będzie w pełni konfigurowalną maszyną z 4 kolorami CMYK do 8 kolorów CMYK - OGV i białym. Ta maszyna drukuje z wysoką i niską rozdzielczością odpowiednio 75 m/min i 150 m/min. Dzięki tej nowej technologii oraz znajomości rynku opakowań giętkich Comexi umożliwi swoim klientom opłacalne i zrównoważone oferowanie najlepszych rozwiązań w odpowiedzi na aktualne, wymagające potrzeby rynku. W ramach tego projektu Comexi będzie współpracować z czołowymi na rynku dostawcami atramentów i głowic drukujących takimi jak Sun Chemical i Fujifilm.

O Comexi

Firma Comexi, założona w 1954 roku, posiada bogate doświadczenie w produkcji sprzętu dla przemysłu przetwórstwa opakowań giętkich. Jako światowy lider posiada pięć linii produktów, z których każda specjalizuje się w innym procesie konwersji: druk fleksograficzny, druk offsetowy, laminowanie, cięcie wzdłużne i druk cyfrowy. Ponadto posiada Dział Obsługi i Pomocy Technicznej, który oferuje usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.Firma posiada dwa zakłady produkcyjne: jeden w Riudellots de la Selva (Girona, Hiszpania), a drugi w Montenegro, w stanie Rio Grande do Sul (Brazylia). Działają również dwa biura w Miami (USA) i Moskwie (Rosja). Ponadto Comexi jest reprezentowana w ponad 100 krajach. Comexi obejmuje Centrum Technologiczne Manel Xifra Boada, Comexi CTec, gdzie firma zapewnia wsparcie i dzieli się swoją wiedzą z różnymi grupami zaangażowanymi w elastyczny proces przemysłu poligraficznego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf-Grafikus