Sun Chemical wprowadza nowy proekologiczny lakier UV
23 kwi 2021 12:27

Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu na rynek SunCure 44HC150 – lakieru błyszczącego UV, składającego się w 25 proc. z substancji bioodnawialnych oraz w 12 proc. z materiałów konsumenckich poddanych recyklingowi. Jak podaje producent, lakier uzyskał bardzo pozytywne opinie podczas fazy testowania u wielu aktualnych klientów i jest już dostępny na rynku europejskim. Firma podkreśla przy tym, że jest to rozwiązanie przełomowe, gdyż SunCure 44HC150 to pierwszy produkt w jej ofercie o tak znaczącym udziale biosurowców i materiałów z recyklingu.
Mark Walkling – product manager, Energy Curing Packaging Products & Narrow Web Labels w europejskim oddziale Sun Chemical,
tak komentuje wprowadzenie na rynek tego nowego produktu: Polityka zrównoważonego rozwoju to jeden z priorytetów działalności Sun Chemical we wszystkich obszarach związanych z tworzeniem nowych produktów oraz procesami temu towarzyszącymi. Jednym z naszych głównych celów jest zwiększanie proekologiczności produktów utrwalanych promieniowaniem UV. W ślad za nowym lakierem na rynku pojawią się zatem kolejne, podobne rozwiązania. Znajdą się wśród nich m.in. produkty z certyfikatami w zakresie kompostowalności i/lub odfarbiania (usuwania farby), jak też wspierające procesy recyklingu zadrukowanych papierów i folii.
Wprowadzenie nowego lakieru jest zbieżne z globalnymi celami Sun Chemical w zakresie polityki zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Jego zastosowanie to nasz wkład w zwiększenie szeroko rozumianej odzyskiwalności produktów drukowanych. Pomoże nam on również wyjść naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom ze strony naszych klientów w kontekście dalszej redukcji śladu węglowego, możliwej dzięki zastosowaniu recyklatów i redukcji zużycia materiałów ropopochodnych. W konsekwencji zwiększamy proekologiczność całego cyklu życia naszych produktów, także w jego końcowej fazie.
Więcej informacji na temat produktów z linii SunCure można znaleźć na stronie http://www.sunchemical.com/product/suncure/, natomiast polityce zrównoważonego rozwoju realizowanej przez Sun Chemical dedykowana jest strona internetowa www.sunchemical.com/sustainability/

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical